POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Wiadomości

 • Udane wakacje z GOK-iem Malczyce

  2010-08-24 Malczyce

  Udane wakacje z GOK-iem Malczyce

  Tegoroczne zajęcia wakacyjne przygotowane przez pracowników Domu Kultury w Malczycach były strzałem w dziesiątkę. Ilość dzieci uczestniczących w codziennych zabawach, konkursach i warsztatach przekraczała niejednokrotnie możliwości lokalowe i kadrowe...

  skomentuj

 • Teatrzyk dla dzieci

  2010-08-24 Kostomłoty

  Teatrzyk dla dzieci

  dnia 27.08.2010o godzinie 10:00 w sali kinowej gminnego ośrodka kultury w kostomłotach odbędzie się przedstawienie teatralne dla dzieci "rubinowy książe" serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci ! wstęp wolny.

  skomentuj

 • Dzięki międzynarodowej współpracy ustalono tożsamość nn kobiety

  2010-08-24 Środa Śląska

  Dzięki międzynarodowej współpracy ustalono tożsamość nn kobiety

  Nie lada kłopot sprawiła wczoraj średzkim policjantom kobieta odnaleziona około godziny 4 nad ranem na terenie gminy Kostomłoty. Jednak dzięki celnej analizie znalezionych przy niej dokumentów oraz dobrej współpracy międzynarodowej, udało się ustalić jej...

  skomentuj

 • Wyprawka dla pierwszoklasisty. Na jaki wydatek się przygotować?

  2010-08-24 Środa Śląska

  Wyprawka dla pierwszoklasisty. Na jaki wydatek się przygotować?

  Nasze dziecko zakończyło w tym roku zerówkę i od września rozpocznie naukę w pierwszej klasie szkoły podsatwowej. Byliśmy co prawda świadomi sporych wydatków jakie nas czekają. Jednak lista podręczników i przyborów, w jakie powinno być wyposażone nasze dziecko, a...

  skomentuj

 • Czas na 12 kroków - rekrutacja trwa

  2010-08-23 Środa Śląska

  Czas na 12 kroków - rekrutacja trwa

  Fundacja Wspierania Organizacji Pozarządowych "Umbrella" we współpracy z Domem Spotkań im. Angelusa Silesiusa rekrutuje uczestników do projektu: "12 kroków do budowania kapitału finansowego organizacji".Projekt jest współfinansowany ze środków Programu Rządowego...

  skomentuj

 • Pomóżmy ofiarom powodzi w Bogatyni

  2010-08-23 Ząbkowice/Kłodzko

  Pomóżmy ofiarom powodzi w Bogatyni

  Do końca sierpnia potrwa akcja zorganizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Związek Harcerstwa Polskiego chorągiew dolnośląska, a mająca na celu zbiórkę darów na rzecz poszkodowanych w powodzi mieszkańców Bogatyni i Zgorzelca.

  liczba komentarzy 1

 • Podziękowanie i prośba

  2010-08-19 Środa Śląska

  Podziękowanie i prośba

  PCK w Środzie Śl. 16 sierpnia 2010 roku wysłał transport z pomocą humanitarną dla powodzian, który został skierowany do poszkodowanej gminy Leśna.

  skomentuj

 • Kolejna "Kropelka życia"

  2010-08-18 Środa Śląska

  Kolejna "Kropelka życia"

  Wszystkim honorowym dawcom krwi przypominamy, iż krew można oddać raz w miesiącu w każdy pierwszy wtorek miesiąca w godz. od 8.30 - 14.00.

  skomentuj

 • Spis Rolny 2010

  2010-08-16

  Spis Rolny 2010

  Główny Urząd Statystyczny przypomina, że w dniach 1 września - 31 października 2010 r. zostanie przeprowadzony Powszechny Spis Rolny, pierwszy po wejściu Polski do UE.

  skomentuj

 • W 90. rocznicę Cudu nad Wisłą

  2010-08-16 Środa Śląska

  W 90. rocznicę Cudu nad Wisłą

  Tak jak i w całym kraju również w naszym mieście uczczono wczoraj Święto Wojska Polskiego. Wśród uczestników obchodów nie zabrakło władz Powiatu Średzkiego.

  skomentuj

 • Pomoc powiatów dla Bogatyni

  2010-08-16 Ząbkowice/Kłodzko

  Pomoc powiatów dla Bogatyni

  Starostwa powiatowe z Ząbkowic oraz Kłodzka odpowiadając na apel Burmistrza Bogatyni Andrzeja Grzmielewicza o pomoc poszkodowanym mieszkańcom, którzy ucierpieli podczas katastrofalnej powodzi w dniu 7 sierpnia br. podjęli decyzję o udzieleniu bezzwrotnej pomocy rzeczowej...

  skomentuj

 • Bitwa o Twierdzę Kłodzką - inna niż zwykle

  2010-08-16 Kłodzko

  Bitwa o Twierdzę Kłodzką - inna niż zwykle

  Wybuchy i huk armat słyszanych na drugim końcu Kłodzka, walka do upadłego, zabici i ranni – tak w skrócie można opisać rekonstrukcję oblężenia twierdzy przez wojska napoleońskie, która miała miejsce u podnóża kłodzkiej fortyfikacji.

  liczba komentarzy 2

 • Zaatakował Cię pies - sprawdź, co w takiej sytuacji należy zrobić

  2010-08-13 Ząbkowice Śląskie

  Zaatakował Cię pies - sprawdź, co w takiej sytuacji należy zrobić

  Przypadki pogryzienia przez psa zdarzają się dość często. Nie należy lekceważyć nawet najmniejszej rany, bo nigdy nie wiadomo, czy zwierzak jest zdrowy. Wścieklizna jest naprawdę bardzo groźną chorobą zakaźną, a do tego śmiertelną.

  skomentuj

 • Uwaga na gwałtowne burze

  2010-08-13 Kłodzko/Ząbkowice Śląskie

  Uwaga na gwałtowne burze

  Meteorolodzy ostrzegają przed burzami na Dolnym Śląsku. Opady deszczów mogą spowodować przekroczenie stanów ostrzegawczych w lokalnych rzekach.

  liczba komentarzy 7

 • Powiat Kłodzki w Expressie-Miejskim.pl

  2010-08-13 Region

  Powiat Kłodzki w Expressie-Miejskim.pl

  Minął rok naszej działalności na rynku ząbkowickim. Nie ukrywamy, że rozwijamy się tylko i wyłacznie dzięki Państwu. Dziś znowu przyszedł czas na zmiany. Mamy nadzieję, że na lepsze.

  skomentuj

REKLAMA