Średzki karateka ze złotym medalem

Bartłomiej Babiński po raz kolejny okazał się najlepszy w swojej kategorii i zdobył kolejne złoto fot.: mat. prasowe

W poprzednią sobotę w Lubaniu odbył się Dolnośląski Turniej Karate Shotokan Samuraj Cup. Kolejny sukces zanotował tam średzki karateka Bartłomiej Babiński.

Podopieczny senseia Bogusława Boczniewicza wywalczył w swojej kategorii (rocznik 2000 – 2001) pierwsze miejsce, wygrywając cztery walki. Najwięcej problemów Babiński miał w półfinale, w którym ostatecznie pokonał reprezentanta Czech 3:2. Pozostałe pojedynki średzianin zwyciężał zdecydowanie po 5:0 i pewnie sięgnął po złoty medal.

W zawodach wzięło udział 84 zawodników z siedmiu klubów Dolnego Śląska. Gościnnie wystartowała również dziewięcioosobowa reprezentacja Czech pod kierownictwem trenera Pavla Znamenacka. Organizatorem imprezy był klub Samuraj Lubań oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Swoją obecnością na turnieju zaszczycili  Wacław Antoniak - prezes Polskiego Związku Karate Wrocław i Janusz Piepiora – prezes Dolnośląskiego Związku Karate.