Jednostka OSP Ciepłowody najlepsza w województwie

W III Wojewódzkich Zawodach Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Sraży Pożarnych, które odbyły się 11 września 2010 w Strzelinie zwyciężyła jednostka OSP Ciepłowody reprezentująca powiat Ząbkowicki.

Mistrzostwa otworzył prezes Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP województwa dolnośląskiego Wacław Dziendziel i zastępca komendanta wojewódzkiego st. bryg. Jerzy Łabowski.

Końcową klasyfikację drużyn w zawodach ustalono na podstawie sumy punktów uzyskanych przez drużyny w ćwiczeniu bojowym i sztafecie pożarniczej 7 x 50 m z przeszkodami.

Po pierwszej konkurencji (tj. pożarniczy tor przeszkód 7x50 m ) prowadzenie wywalczyła drużyna broniąca tytułu mistrza województwa dolnośląskiego - jednostka OSP Ciepłowody, która uzyskała czas 55,29 sek., drugi czas objęła ekipa również reprezentująca powiat ząbkowicki - obecny mistrz powiatu - OSP Przyłęk. Po startach w drugiej konkurencji - tj. w pożarniczych ćwiczeniach bojowych, bezkonkurencyjni okazali sie ponownie zawodnicy z OSP Ciepłowody z czasem 37,41 sek. i to oni zostali głownymi bohaterami III Wojewódzkich Zawodów Sportowo-Pożarniczych jednostek OSP. Na drugim miejscu uplausowała sie jednostka OSP Przyłęk, przy czym należy dodać, że jest to jej pierwszy start w zawodach na szczeblu wojewódzkim. Ostatecznie zwyciężyła drużyna z Ciepłowód, która uzyskała najmniejszą łączną sumę punktów. Za nimi na drugim miejscu uplasowała się jednostka z OSP Przyłęk, która także reprezentowała powiat Ząbkowicki.

Mistrzowie województwa będą reprezentować Dolny Śląsk podczas zawodów krajowych.

W rywalizacji wzięło udział 7 drużyn kobiecych i 22 drużyn mężczyzn Ochotniczych Straży Pożarnych z Dolnego Śląska oraz Ochotnicza Straż Trutnov Horne Stare Mesto i Castolovice z Republiki Czeskiej.

Zawody wojewódzkie oraz krajowe odbywają się co cztery lata, natomiast zawody powiatowe co dwa. Strażaków możemy także podziwiać podczas corocznych zmagań na szczeblu gminnym.

OSP Ciepłowody oraz Przyłęk reprezentujące powiat Ząbkowicki zajęły odpowiednio drugie i pierwsze miejsce w zawodach powiatowych, wobec czego reprezentowały Ziemię Ząbkowicką w Strzelinie. Powiat Kłodzki reprezentowała jdenostka ze Szczytnej. Wyniki drużyn kobiecych oraz męskich poniżej: