Wygrana Bystrzycy w derbach gminy z Orłem Sadowice

Sobotni mecz w Kątach Wrocławskich fot.: akme

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W sobotę 1 kwietnia na stadionie w Kątach Wrocławskich miejscowa Bystrzyca pokonała 3:1 lokalnego rywala - Orła Sadowice w ramach 18. kolejki Saltex IV ligi.

Podopieczni Zbigniewa Mandziejewicza dobrze weszli w mecz szybko zdobywając bramkę. W 7. minucie bramkarza gości pokonał Sebastian Kościuk. Piłkarze Orła oddali gospodarzom inicjatywę czego efektem był kolejny gol w 18 minucie. Autorem trafienia był Grzegorz Pawełek. Zawodnicy gości wzięli się do gry i przeprowadzili kilka składnych akcji, jednak żadna nie zakończyła się bramką. Wyniki do przerwy nie uległ już zmianie i to gospodarze schodzili do szatni z dwubramkową przewagą.

Po przerwie piłkarze Orła uwierzyli, że stać ich na korzystny wynik. Kontaktową bramkę dla Sadowic zdobył w 77. Minucie Alan Reszka. Jednak już dwie minuty później zawodnicy Bystrzycy pozbawili rywali złudzeń, zdobywając trzecią w tym meczu bramkę autorstwa Krystiana Bagińskiego. Więcej goli kibice zgromadzeni na trybunach już nie zobaczyli i mecz zakończył się wynikiem 3:1.

Po tym zwycięstwie KS Bystrzyca Kąty Wrocławskie wyprzedziła drużynę z Kobierzyc i zajmuje 12. lokatę w tabeli. Natomiast podopieczni trenera Jacka Opałki wciąż są na 15. miejscu i stoczą ciężki bój o pozostanie w szeregach IV ligi.

KS Bystrzyca zagrała w składzie: M. Szaciłło, K. Bagiński (85’ P. Dudzic), M. Borzymek (70’ P. Pałaszewski), T. Brodko, M. Brzęczek (83’ R. Niełacny), S. Kościuk, J. Małecki, B. Ożga, G. Pawełek, D. Piech (90’ P. Wolański), B. Stępień.

Orzeł Sadowice zagrał w składzie: K. Baś, P. Brzęczek, K. Frukacz, K. Hylewicz, D. Liberek (66’ G. Nowak), J. Matkowski, M. Misztal, A. Ratajczak, A. Reszka, E. Stawarz (75’ S. Ręczkowski).

Już za tydzień drużyna Orła Sadowice zmierzy się u siebie z Wiwą Goszcz, natomiast piłkarze Bystrzycy Kąty Wrocławskie czeka wyjazd do Wołowa na mecz z miejscowym MKP.