POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Wieniec z Piotrówka na dożynkach wojewódzkich w Urazie

Wieniec z Piotrówka fot.: ug

Na sesji we wrocławskim starostwie poinformowano, że wieniec z Piotrówka (gmina Jordanów Śląski) pojechał na wojewódzkie Święto Plonów.  

Wieniec dożynkowy z Piotrówka wygrał rywalizację w konkursie w powiecie wrocławskim i został wysłany do Urazu (gmina Oborniki Śląskie).
Ostatecznie rywalizację wojewódzką wygrał wieniec z powiatu bolesławieckiego. Komisja konkursowa przyznała, że wybór najpiękniejszego wieńca był bardzo trudny.

Uroczystej mszy świętej w Urazie przewodził metropolita wrocławski arcybiskup Józef Kupny. Następnie w korowodzie zabytkowych traktorów przewożących wieńce dożynkowe z 17 powiatów Dolnego Śląska uczestnicy przeszli na plac dożynkowy. Wokół placu rozłożyli swoje stoiska producenci wyrobów lokalnych – relacjonuje jeden z uczestników.

Do Urazu zaproszono najlepszych hodowców, rolników i właścicieli ferm. Nie zabrakło domowej produkcji żywności m.in. miodów, sera, ciast i rękodzieła. Po części oficjalnej, podczas której wystąpili przedstawiciele najwyższych władz województwa na scenie zaprezentowały się zespoły ludowe.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE

REKLAMA