Agata Janus najlepszą zawodniczką Dolnego Śląska w Taekwon-do ITF

Zawody w Brzegu Dolnym fot.: GM

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

16 marca odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Dolnego Śląska w Teakwon-do ITF.

W kompleksie Hotelowo-Sportowym ROKITA w Brzegu Dolnym nasi zawodnicy wywalczyli aż 33 medale w dwóch kategoriach wiekowych. W tym roku na matach makroregionu dolnośląskiego, lubuskiego i opolskiego rywalizowało 118 zawodników z 12 klubów. WSKT w kategorii juniora młodszego w klasyfikacji klubów zajął pierwsze miejsce, natomiast w kategorii juniora mimo braków kadrowych uplasował się na miejscu trzecin.

Na szczególną pochwałę zasługują wychowankowie trenera Łukasza Sudaka z sekcji Taekwon-do w Pisarzowicach, którzy znakomicie spisali się, zdobywając siedem złotych, trzy srebrne i dwa brązowe medale. - Agata Janus została wybrana najlepszą juniorką młodszą turnieju, zdobywając trzy złote medale. Tuż za nią znalazła się Hania Burzańska zdobywając dwa złote medale, w walkach i układach. Zawody w Brzegu Dolnym to jedna z dwóch eliminacji do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Kolejny turniej zostanie rozegrany 13 kwietnia w Lutyni, a organizatorem będzie Wrocławski Sportowy Klub Taekwon-do. Patronat nad zawodami obejmie wójt gminy Miękina Jan Marian Grzegorczyn - infromują pracownicy gminy.