Dwa złota Mileny Żurek w Prudniku

Medale w Prudniku fot.: BB

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Kolejny udany start średzkich karateków.

8 czerwca podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza startowali w Prudniku w Otwartych Mistrzostwach Opolszczyzny w karate WKF kończąc bardzo udany sezon startowy w okresie od września 2018 do czerwca 2019.

Organizatorem zawodów był LZS Zarzewie Prudnik. W zawodach startowało 158 zawodników z 14 klubów  z Czech i Polski. Do Prudnika pojechało 6 naszych karateków, którzy wywalczyli 7 medali: 4 złote, 2 srebrne i 1 brązowy.

Dwa złote w kategorii 9 i 10 latek wywalczyła Milena Żurek. Najlepsza w Polsce w tej grupie wiekowej Milena wygrała po cztery walki w każdej kategorii nie oddając ani jednego punktu. Wszystkie walki wygrała 3:0.

Złoto w kategorii 12-13 lat zdobyła Maria Kułakowska, która sklasyfikowana jest na 2 miejscu w Polsce w rankingu PUK. Ona również wygrała zdecydowanie 3:0 pięć swoich walk.

Trzeci złoty medal w 14-17 lat wywalczyła drużyna w składzie Adam Dul, Patryk Dul i Bartosz Zamaro.

Srebro w kategorii 14-15 lat zdobyła Maria Kułakowska oraz Patryk Dul w juniorach. W juniorach młodszych brąz wywalczył Patryk Dul.

Bardzo dobre 5 miejsca w karegorii 12-13 lat zdobyli Bartosz Zamaro i Adam Dul.

- Celem zawodów było wyłonienie najlepszych zawodników w poszczególnych konkurencjach, popularyzacja ducha i idei karate - informuje Bogusław Boczniewicz, trener średzkich karateków.