Odra Malczyce po 21 latach wraca do ligi okręgowej

Bór Oborniki Śląskie - Odra Malczyce 3:5 fot.: EMka.news

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Walka do ostatniej kolejki. Wyjazdowe zwycięstwo w Obornikach Śląskich zdecydowało, że Odra Malczyce awansuje do „okręgówki”.

Po rundzie jesiennej, na półmetku rozgrywek trudno było sobie wyobrazić scenariusz, w którym klub z Malczyc powalczy o najwyższą lokatę w tabeli wrocławskiej A klasy. Po 13. kolejkach podopieczni Sławomira Samca-Talara i Pawła Strożka zajmowali trzecie miejsce z dziesięcioma oczkami straty do liderującego Boru. Wydawało się, że emocji w tej grupie już nie będzie, a rozpędzona maszyna z Obornik Śląskich spokojnie dojedzie na metę i zapewni sobie awans. Zespół trenera Januszewskiego zaczął jednak tracić punkty, co skrzętnie wykorzystywali zawodnicy Odry, konsekwentnie kolejka po kolejce dopisując kolejne oczka do swojego dorobku. Finalnie na kolejkę przed końcem LKS wyprzedził największych rywali w walce o awans i z przewagą dwóch punktów podchodził do ostatniego spotkania ligowego … właśnie w Obornikach Śląskich.

To na terenie rywali rozstrzygnęły się losy awansu do ligi okręgowej. Trzy autobusy oraz grupa samochodów prywatnych z kibicami w zielonych koszulkach wybrały się na stadion przy ulicy Wolności. Na nowo wyremontowanym boisku w Obornikach rozpoczął się najważniejszy mecz w sezonie pierwszej grupy wrocławskiej A klasy. Kiedy w 11. minucie Kornel Delczyk zdobywał bramkę na 2:0 dla gospodarzy kibice gości łapali się za głowę. Zawodnicy Odry jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę trzykrotnie dali swoim fanom powody do zadowolenia, umieszczając piłkę w siatce (dwukrotnie Marcin Zieliński i tuż przed przerwą Krzysztof Naskręt). Sytuacja przed drugą częścią gry była bardzo korzystna dla przyjezdnych. Im do awansu wystarczał tylko remis. Nic więc dziwnego, że gospodarze rzucili się do ataku. Jedna z ofensywnych akcji Boru skończyła się bramką na 3:3, po której miejscowi ujrzeli światełko w tunelu i coraz śmielej nacierali na bramkę, której strzegł Piotr Janiec. Ostatecznie do Odry należało ostatnie słowo. Dwie bramki w końcówce w wykonaniu Naskręta i Piotra Gałka dało gościom zwycięstwo i upragniony awans.

Odra Malczyce wraca do ligi okręgowej po 21 latach gry na niższych szczeblach rozgrywkowych. Zatem w kolejnym sezonie powiat średzki w klasie „O” będą reprezentować trzy zespoły, gdyż w zakończonym w sobotę sezonie Mechanik Brzezina zajął ostatecznie 3. Miejsce, natomiast Polonia Środa Śląska uplasowała się na miejscu 9.