Puchar Polski jako przedsmak ligowych zmagań

Odra Malczyce - Muchobór Wrocław 6:1 fot.: EMka.news

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Wczorajszy dzień, 15 sierpnia, był świętem zarówno kościelnym, jak i państwowym. Tego dnia jednak swoje święto mieli również kibice lokalnej piłki nożnej.

Zanim na dobre "pochłoniemy" się zmaganiami ligowymi na niższych szczeblach rozgrywkowych, była okazja, by obejrzeć kilka zespołów w meczu o stawkę. Wczoraj rozegrane zostały spotkania pierwszej rundy wrocławskiego Pucharu Polski. Nie obyło się bez niespodzianek.

W Malczycach, w związku z problemami infrastrukturalnymi wrocławskiego zespołu, swoje spotkanie rozegrała miejscowa Odra. Wynik spotkania został ustalony już w pierwszej połowie, kiedy to gospodarze (grający w roli gości) strzelili rywalom sześć bramek. Premierowe trafienie dla nowego zespłu zanotował pozystany ze średzkiej Polonii Bartłomiej Matyja. Po przerwie doszło do wielu zmian, emocje opadły, a Muchobór stać było tylko na gola honorowego. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 6:1.

Jak przystało na rozgrywki pucharowe nie mogło zabraknąć walkowerów. Z racji, że B-klasowa Różanka Wrocław nie zebrała składu, bez gry awans zapewniła sobie Polonia Środa Śląska. Nie zagrali również piłkarze Pogoni Miękinia, co gorsze z własnej winy. - Niestety, ale kłopoty kadrowe sprawiły, że nie mogliśmy rozegrać dzisiejszego meczu Pucharu Polski. Przepraszamy naszych rywali za mecz oddany walkowerem - czytamy na profilu klubu w mediach społecznościowych.

Udanie rozgrywki rozpoczęli również Zjednoczeni Szczepanów i LKS Ciechów. Beniaminek wrocławskiej A-klasy pokonał rywali z Lubiąża i tym samym pozytywnie nastawił swoich kibiców przed pierwszym meczem ligowym, w którym podopieczni Piotra Jobczyka zagrają na wyższym szczeblu, po 2 latach biegania po boiskach "Serie B".

Dość niespodziewanie grający w roli gospodarza piłkarze KS Piotrowice pokonali wyżej notowany LZS Osiek, strzelając w tym meczu aż 5 bramek.

Wyniki 1. rundy okręgowego Pucharu Polski drużyn z powiatu średzkiego

Muchobór Wrocław - Odra Malczyce 1:6 (w Malczycach, Muchobór gospodarzem)

Sokół II Wielka Lipa - Pogoń Miękinia 3:0 (wo)

Różanka Wrocław - Polonia Środa Śląska 0:3 (wo)

GOKiS Kąty Wrocławskie - Zjednoczeni Szczepanów 1:4 (w Szczepanowie, GOKiS gospodarzem)

KS Piotrowice - LZS Osiek 5:2

LKS Ciechów - Odra Lubiąż 4:2