POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

3,7 mln zł dla Gminy Miękinia

Budowa drogi w Lutyni fot.: miekinia.pl

Od wielu lat Gmina Miękinia rozwija infrastrukturę drogową skutecznie pozyskując dofinansowanie ze środków zewnętrznych.

Na przebudowę dróg publicznych w 2019 r. do Gminy Miękinia popłynęło w sumie ponad 3,7 mln zł z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. To najwięcej spośród wszystkich gmin powiatu średzkiego.

Pozyskane środki w wysokości prawie 3 mln zł dotyczą przebudowy dróg publicznych relacji Białków-Wilkostów-Brzezinka Średzka, a 800 tys. wesprze przebudowę ul. Pogodnej w Lutyni i Wróblowicach. 

W ramach przebudowy dróg publicznych relacji Białków-Wilkostów-Brzezinka Średzka przebudowanych zostało łącznie 3870 mb dróg gminnych, a w Brzezince Średzkiej dodatkowo wykonano chodnik o długości 663 mb. Prace budowlane objęły również budowę oświetlenia drogowego. Wykonawcą prac jest firma Berger Bau. Obecnie inwestycja została zgłoszona do odbioru.

Przebudowa ulicy Pogodnej ma duże znaczenie dla mieszkańców stale rozbudowującego się osiedla mieszkaniowego w Lutyni i Wróblowicach, stanowi bowiem drogę dojazdową do ulicy Jasnej, Radosnej, Przyjaznej, Mieszka I, Tęczowej i Szczęśliwej oraz do przylegających gruntów rolnych. Inwestycja objęła wykonanie nie tylko nowej nawierzchni, ale również budowę kanalizacji deszczowej, oświetlenia drogowego i chodnika. Wykonawcą prac jest firma Budromos, a całkowity koszt zadania to kwota 1,6 mln zł. Inwestycja znajduje się w końcowej fazie realizacji.

Gmina Miękinia

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • 3,7 mln zł dla Gminy Miękinia

  2019-09-05 09:45:37

  gość: ~Ela

  ostatnio dodany post

  panie wójcie prosimy o rondo w Błoniach i ze 2 fotoradary na DK94
  droga krajowa przecinająca gminę jest bardzo niebezpieczna

REKLAMA