Piotr Chodorski zwycięzcą 1. Grand Prix Polski w Wałbrzychu

Piotr Chodorski na najwyższym stopniu podium fot.: archiwum prywatne

28-letni Piotr Chodorski zwyciężył w pierwszych w tym sezonie zawodach rangi Grand Prix Polski w tenisie stołowym, które odbyły się w Wałbrzychu.

Turniej został rozegrany w dniach od 20 do 22 września w hali widowiskowo-sportowej "Aqua-Zdrój" w Wałbrzychu. Pochodzący z Księginic (gm. Miękinia) Chodorski, znany w powiecie średzkim jako trener klubu LKS Odra Głoska, pokonał w finale Konrada Kulpę z Energa Manekin Toruń 4:2 i tym samym stanął na najwyższym stopniu podium.

Jedynej porażki w wałbrzystkim turnieju zawodnik doznał w meczu fazy grupowej, w którym uległ Kamilowi Nalepie 1:3. Grand Prix Polski to tuż po Mistrzostwach Polski turniej najwyższej rangi Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Przypomnijmy, że grający na co dzień w superligowym Fibrain AZS Politechnika Rzeszów Piotr Chodorski to brązowy medalista Mistrzostw Polski tenisa stołowego, które rozgrywane były w marcu w Gliwicach.

Co w najbliższej przyszłości ma w planach zawodnik z Księginic? - Teraz czekają mnie mecze ligowe u siebie w Rzeszowie, Bydgoszcz i Toruń. W grze indywidualnej czeka mnie prawdopodobnie kolejny otwarty turniej klasyfikacyjny seniorów w Zawierciu, który zostanie rozegrany w listopadzie. - mówi Piotr Chodorski.