Złoto Mileny Żurek w Polish Open w Bielsku Białej

Grand Prix Polish Open w karate olimpijskim WKF fot.: BB

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W miniony weekend w Bielsku Białej odbyła się ósma edycja Grand Prix Polish Open w karate olimpijskim WKF.

Zawody odbyły się w nowoczesnej hali sportowej „Pod Dębowcem” i rozgrywano je na 8 tatami. Był to turniej rankingowy dla zawodników i klubów zrzeszonych w Polskiej Unii Karate. Polish Open, zaliczany jest do największych turniejów karate w Europie i na świecie, został wpisany do kalendarza imprez European Karate Federation na rok 2019 i 2020. Wzięło w nim udział 2371 zawodników z 32 krajów m. in. Hiszpanii, Niemiec, Francji, Anglii, Egiptu, Estonii, Iraku, Bośni i Hercegowiny oraz 210 klubów z całego świata.

W zawodach tych wzięło udział 9 średzkich karateków. Podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza zdobyli 3 medale: złoty oraz dwa brązowe.

Pierwsze miejsce i złoty medal w kategorii 10 latek wywalczyła Milena Żurek, która bezapelacyjnie wygrała 4 walki potwierdzając swoją klasę oraz przynależność do europejskiej czołówki w tej kategorii wiekowej. Trzecie miejsca i brązowe medale zdobyli Bartłomiej Babiński w kata indywidualnym juniorów oraz Emilia Wysocka w kategorii U-14. Emilia i Bartek stoczyli 5 walk. Oboje wygrali 4 walki eliminacyjne przegrywając w półfinałach.

- W zawodach tych startowali wszyscy najlepsi polscy karatecy. Zagraniczne ekipy reprezentowali medaliści mistrzostw świata i Europy w karate olimpijskim WKF. Zwycięzcy otrzymali piękne puchary, medale oraz dyplomy i cenne nagrody rzeczowe. Koszty: dresy, startu w zawodach oraz noclegów naszej ekipy w 100 procentach pokryła Gmina Środa Śląska, za co serdecznie dziękujemy - informuje Bogusław Boczniewicz.

Organizatorem zawodów byli KSA Atemi, Gminy Bielsko-Biała i Polska Unia Karate. Honorowy Patronat nad imprezą objął Pan Jarosław Klimaszewski – Prezydent Miasta Bielska-Białej, Polski Komitet Olimpijski oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Sędzią Głównym POLISH OPEN był Alois Wiesböck Szef Komisji Sędziowskiej EKF.