POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Średzcy siatkarze z kolejnym zwycięstwem i nowym sponsorem tytularnym

AKS Strzegom - Akademia Ruch dla Zdrowia LZS Środa Śląska 1:3 (25:20, 26:24, 15:25, 25:23) fot.: em

Siatkarze, oficjalnie pod nazwą Akademia Ruch dla Zdrowia LZS Środa Śląska, pokonali w drugiej kolejce III ligi AKS Strzegom 3:1, wywożąc cenne punkty z parkietu rywali.

Do Strzegomia siatkarze ze Środy Śląskiej jechali po krótkiej przerwie, uskrzydleni inauguracyjnym zwycięstwem nad Pogonią Góra. Pierwsze w tym sezonie wyjazdowe spotkanie okazało się bardzo wymagające, jednak średzianie udźwignęli jego ciężar i zgarnęli cenne trzy punkty, tracąc jednego seta.

Cieszymy się z kolejnej wygranej i 3 punktów, jednak nasza gra nie wyglądała zbyt dobrze. Pierwszy set to mnóstwo błędów, zarówno po naszej stronie, jak i przeciwników. Drugi set wyglądał nieco lepiej, ale również obfitował w zbyt dużą liczbę błędów własnych oraz nieporozumień na boisku. Po dwóch wygranych setach moi zawodnicy chyba za bardzo się rozluźnili i niestety trzeci set przespaliśmy. Ostatnia odsłona meczu to już nieco lepsza gra z naszej strony. Po nerwowej końcówce seta udało się nam go wygrać na przewagi. Chcąc wygrywać z kolejnymi przeciwnikami, musimy popracować nad dokładnością i komunikacją na boisku. Mam nadzieję, że w następnym meczu popełnimy mniej błędów i będziemy cieszyli się z kolejnych 3 punktów – komentuje trener Krzysztof Lewkowicz. – Zapraszam wszystkich mieszkańców gminy Środa Śląska do wspólnego kibicowania w sobotę 26 października, na kolejnym meczu z zespołem ZTS Ząbkowice Śląskie! – dodaje trener.

Jak postawę zespołu komentuje z poziomu parkietu Konrad Krakowiak? – Jako drużyna w Strzegomiu zaprezentowaliśmy się bardzo przeciętnie, być może było to spowodowane pierwszym meczem wyjazdowym w tym sezonie, brakowało kilku aspektów które pomogły nam w zeszłym tygodniu podczas poprzedniego meczu ligowego – ocenia atakujący. Co było kluczem do odniesienia zwycięstwa?  – Kluczem do zwycięstwa była determinacja i chęć zdobycia trzech punktów w spotkaniu. Dobrze pokazaliśmy się w polu serwisowym, naszymi zagrywkami odpychaliśmy przeciwników od siatki co w dużym stopniu przyczyniło się do końcowego zwycięstwa – komentuje Krakowiak.

Kolejne spotkanie już 26 października. O 17.00 Średzianie podejmą w hali przy ul. Górnej ZTS Ząbkowice Śląskie.

Akademia Ruch dla Zdrowia sponsorem tytularnym LZS Środa Śląska

Klub z Miasta Skarbów ogłosił, że klub zmienia nazwę na Akademia Ruch dla Zdrowia LZS Środa Śląska, a nowym sponsorem tytularnym w rozrywanym sezonie będzie firma Akademia Ruch dla Zdrowia. Jest to przedsiębiorstwo obecnego trenera drużyny, które zajmuje się prowadzeniem zajęć motorycznych dla dzieci i propagowaniem sportu od najmłodszych lat oraz organizacją kolonii i obozów rekreacyjno-sportowych w Polsce i za granicą.

Ponadto klub pozyskał również innego sponsora, który zakupił komplet nowych strojów sportowych. Jest nim firma Dr.Stark sprowadzająca profesjonalne narzędzia budowlane z zagranicy.

W związku z zaangażowaniem w średzką drużynę Akademia Ruch dla Zdrowia ogłasza konkurs na najaktywniejszego kibica. Wystarczy aktywnie uczestniczyć w meczach, kibicując drużynie na trybunach wraz z najbliższymi. Główną nagrodą jest darmowy wyjazd na obóz sportowo-rekreacyjny dla dzieci i młodzieży. Wśród nagród przewidziano również zniżki na obozy. Dorośli kibice mają szansę wygrać narzędzia budowlane. – Osoby zainteresowane konkursem zapraszamy do śledzenia profilu drużyny oraz sponsora głównego na FB, gdzie wkrótce ukażą się szczegóły i regulamin konkursu – informuje klub.