Zwycięstwa Polonii i Mechanika, Odra przegrywa z wiceliderem

Polonia Środa Śląska – Olimpia Podgaj 4:1 fot.: Ewa Rolińska-Sikora

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W miniony weekend rozegrana została 10. kolejka wrocławskiej klasy „O”. Polonia Środa Śląska i Mechanik Brzezina zgarnęły trzy punkty. Porażki doznała Odra Malczyce.

Polonia Środa Śląska – Olimpia Podgaj 4:1

Pewne zwycięstwo odniosła drużyna z Miasta Skarbów. Mecz przeciwko Olimpii Podgaj lepiej zaczął się jednak dla gości, którzy wyszli na prowadzenie po samobójczym trafieniu Macieja Buksy. Kolejne gole podwyższały już tylko konto Polonii, a broniący bramki gości Tomasz Pełka czterokrotnie wyciągał piłkę z siatki. Dubletem popisał się Adam Andrusiak, a po golu dołożyli Krzysztof Rożek i Maciej Wenderski. Zła informacja dla sztabu trenerskiego i kibiców to kolejna kontuzja. Ze składu na dłużej wypada Bartosz Rybka, który doznał złamania obojczyka. Co o meczu mówi trener Krzysztof Tabak? – Cel został osiągnięty i z tego jestem bardzo zadowolony. Nie było to może jakieś porywające widowisko, ale ciężko się gra przeciwko drużynie, która całym zespołem broni się na własnej połowie. Z pewnością wyniki mógłby być wyższy, ponieważ mieliśmy do tego okazje, jednak najważniejsze są trzy punkty. Szkoda tylko, że kolejny nasz zawodnik doznał poważnej kontuzji, które niestety nie omijają nas w tej rundzie – komentuje spotkanie trener Polonii.

Czarni Jelcz-Laskowice – Mechanik Brzezina 0:2

Serie zwycięstw kontynuuje zespół z Brzeziny. Podopieczni trenera Jacka Kucharskiego pokonali w wyjazdowym spotkaniu graczy z Jelcza-Laskowice 2:0 po bramkach Pawła Ujasa i Filipa Bienkiewicza. Mechanik wciąż lokuje się na podium ligowej tabeli, tracąc do lidera z Wołowa 3 punkty.

Kolejne spotkanie brzezinian to domowy mecz z Zachodem Sobótka. Mecz w niedzielę 27 października o godzinie 12.00.

WKS Wierzbice – Odra Malczyce 2:1

W starciu dwóch beniaminków lepszy okazał się wicelider grający na własnym boisku. Mimo ambitnej walki do końca seria trzech kolejnych zwycięstw Odry zostaje przerwana, a honorowe trafienie dla zespołu z Malczyc zalicza na kilka minut przed końcowym gwizdkiem Tomasz Król.

A już w najbliższą sobotę 26 października kibice w Malczycach po wielu latach ponownie będą mogli obejrzeć ligowe derby powiatu. O godzinie 15.00 Odra podejmie Polonię Środa Śląska.