Siatkarze z Miasta Skarbów liderem III ligi po wygranym meczu na szczycie

Po wygranej przyszedł czas na podwójne świętowanie. Paweł Stachowiak został świeżo upieczonym tatą fot.: Akademia Ruch Dla Zdrowia LZS Środa Śląska

W miniony weekend siatkarze Akademia Ruch Dla Zdrowia LZS Środa Śląska wygrali na wyjeździe z rywalem z Obornik Śląskich, tym samym zostając liderem tabeli.

Zawodnicy średzkiego zespołu weszli w ten sezon bez pardonu. Przed sobotnim spotkaniem z Olimpem Oborniki Śląskie podopieczni trenera Krzysztofa Lewkowicza mieli w dorobku komplet punktów, tracąc tylko set w trzech rozegranych spotkaniach. Rywale przed bezpośrednim starciem również byli niepokonaną drużyną, więc mecz na szczycie miał wskazać kibicom ekipę, która zostanie samodzielnym liderem.

Samo spotkanie potwierdziło dobre przygotowanie do sezonu drużyny ze Środy Śląskiej. Grając w roli gości, na parkiecie przeciwnika, w dobrym stylu wygrali spotkanie bez straty seta. Zwycięstwo w takim stylu, z jednym z najmocniejszych rywali w lidze może być świetnym prognostykiem na kolejne spotkania.

Do meczu podeszliśmy bardzo skoncentrowani i zmotywowani, aby odnieść zwycięstwo za trzy punkty. Wiedzieliśmy, że mecz nie będzie należał do najłatwiejszych, szczególnie, że spotkanie rozgrywaliśmy na wyjeździe. Myślę, że kluczem do zwycięstwa była mała ilość popełnionych błędów oraz świetna dyspozycja linii blok-obronna. Spotkanie obfitowało w wiele ciekawych wymian, zarówno po jednej, jak i drugiej stronie siatki. Byliśmy zespołem lepszym, który kontrolował przebieg całego spotkania. Jedyny problem nastąpił w trzecim secie, gdzie dopiero w końcówce seta pokazaliśmy swoje cenne doświadczenie i zachowaliśmy chłodną głowę – komentuje przebieg spotkania rozgrywający Bartosz Ostrowski.

Technisat EMS SMS Olimp Oborniki Śląskie – Akademia Ruch Dla Zdrowia LZS Środa Śląska 0:3 (17:25, 19:25, 21:25)

Skład średzkiej drużyny: Nawrocki, Kindel, Greś, Jaroszek, Polański, Stachowiak, Dziedzina, Rzeszuto, Orczyk, Jagielski, Ostrowski, Krakowiak, Borkowski, Wojcieszek

Przypominamy o trwającym konkursie dla kibiców. Wszyscy, którzy pojawią się na naszych meczach i wesprą nas swoim dopingiem, mają szanse wygrać atrakcyjne nagrody. Dla najmłodszych przygotowaliśmy darmowy wyjazd na obóz sportowo-rekreacyjny ufundowany przez naszego sponsora, Akademię Ruch Dla Zdrowia, a dla starszych przygotowaliśmy zestaw narzędzi budowlanych ufundowanych przez firmę Dr. Stark – przypomina klub z Miasta Skarbów. Więcej o samym konkursie już wkrótce na naszym portalu.

Kolejne spotkanie w Środzie Śląskie już w najbliższą sobotę 16 listopada. Akademia Ruch Dla Zdrowia LZS Środa Śląska podejmie WKS Volley Wilczyce w hali Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Górnej. Początek spotkania o godzinie 17.00. Wstęp wolny.