Mechanik lepszy od Polonii w derbach powiatu, Odra na remis

Mechanik Brzezina po sobotniej wygranej jest wiceliderem tabeli wrocławskiej okręgówki fot.: EMka.news

W minionej kolejce okręgówki kibice byli świadkami kolejnych derbów powiatu. W Brzezinie Mechanik pokonał  średzką Polonię 4:2. Odra Malczyce zremisowała z Parasolem 2:2.

W tym sezonie klasy okręgowej kibice lokalnej piłki nożnej aż sześciokrotnie zobaczą derby pomiędzy drużynami z powiatu średzkiego. Pierwsze odbyły się końcem października, kiedy w Malczycach Odra uległa 1:2 Polonii Środa Śląska. W minioną sobotę w Brzezinie odbyły się kolejne ciekawe zawody. Miejscowy Mechanik podejmował zespół z Miasta Skarbów.

Polonia, trapiona problemami kadrowymi przyjechała do Brzeziny z bardzo wąską ławką rezerwowych. Mechanik natomiast stał przed szansą umocnienia swojej pozycji w czołówce tabeli. Lepiej w to spotkanie weszli zawodnicy trenera Jacka Kucharskiego. Już w 6. minucie drogę do bramki Janusza znalazł  Łukasz Deneka. Najwięcej emocji przyniosła końcówka pierwszej połowy. Najpierw, w 43. minucie drugą żółtą kartkę obejrzał Kamil Warchoł z drużyny gospodarzy. Bilans ilościowy zawodników na placu gry szybko wyrównał się po tym, jak w zaledwie dwie minuty dwa żółte kartoniki zobaczył Kornel Lenartowicz. – Niestety, w naszej ocenie prowadzący te zawody arbiter za szybko i za lekką ręką rozdawał żółte kartoniki, próbując naprawić błędnymi decyzjami swoje poprzednie orzeczenia! – komentuje prace sędziego zespół ze Środy Śląskiej.

Druga połowa przyniosła aż pięć bramek. Pierwsi strzelanie zaczęli goście, kiedy w 53. minucie na listę strzelców wpisał się Krzysztof Rożek. Nieco ponad 10 minut później było już 1:2. Akcję w polu karnym Mechanika skutecznym strzałem zakończył Kamil Liberek. Problemy Polonii zaczęły się jednak po tym, jak sędzia wyrzucił z boiska kolejnego zawodnika, mianowicie Filipa Zająca, a goście spotkanie kończyć musieli w dziewiątkę. Chwilę później Mechanik za sprawą Mateusza Wojtyło wyrównał stan gry. Na osiem minut przez końcem regulaminowego czasu gry ponownie Wojtyło strzela bramkę, wyprowadzając na prowadzenie 3:2 zespół gospodarzy. Polonia bezskutecznie starała się odrobić straty, a ostatnie słowo należało do piłkarzy z Brzeziny. Jeszcze przed ostatnim gwizdkiem arbitra rzut karny na bramkę dla gospodarzy zamienił Paweł Ujas.

Dzięki wygranej, przy remisach Wołowa i Wierzbic Mechanik zrównał się punktowo z liderem. Polonia zajmuje natomiast 8. miejsce w tabeli.

Również w sobotę swój mecz rozgrywała Odra Malczyce, która na własnym boisku podejmowała znajdujący się w strefie spadkowej Parasol Wrocław. Mecz zakończył się remisem 2:2. Po 13. kolejkach Odra zajmuje 10. lokatę.