POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Mikołajkowo na basenie. Zawody pływackie dla uczniów

Już po raz ósmy w Średzkim Parku Wodnym zorganizowano Mikołajkowe Zawody Pływackie dla uczniów szkół fot.: OSiR

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Już po raz ósmy w Średzkim Parku Wodnym zorganizowano Mikołajkowe Zawody Pływackie dla uczniów szkół podstawowych.

W dwudziestu kategoriach (16 indywidualnych i 4 sztafetach) rywalizowali uczniowie ze Środy Śląskiej, Szczepanowa, Ciechowa i Rakoszyc.

– Idea zawodów jest bardzo prosta - chcemy zachęcać dzieci do aktywności, w tym przypadku pływania, wykorzystując ten wspaniały obiekt jaki mamy w Środzie Śląskiej. Każdego roku organizujemy dwie duże imprezy pływackie, w marcu Indywidualne Mistrzostw Powiatu w Pływaniu i teraz zawody mikołajkowe – mówi Janusz Strożek, pomysłodawca zawodów i ich koordynator z ramienia SP nr 3 w Środzie Śląskiej. Współorganizatorem turnieju był również Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miejski w Środzie Śląskiej. To burmistrz Środy Śląskiej wraz z dyrektor szkoły otworzyli mistrzostwa i wszystkim ich uczestnikom życzyli wspaniałych wyników.

Dla Ani Strożek, z którą rozmawialiśmy na basenie, były to ósme zawody. Tym razem zdobyła trzy medale, które dołożyła do swojej licznej już kolekcji. Jak się dowiedzieliśmy Ania chodzi do V klasy SP w Środzie Śląskiej, pływa od 4 roku życia, a trenuje od 5. Jeszcze do niedawna była w średzkiej sekcji pływackiej, jednak teraz jej pasją są konie. Trzy medale bez trenowania to bez wątpienia spory sukces. Brawa dla Ani i wszystkich zwycięzców VIII Mikołajkowych Zawodów Pływackich. 

eska

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA