POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Średzcy siatkarze zwycięscy w nowym roku! W sobotę zagrają nie tylko o zwycięstwo

MKS Pogoń Góra - LZS Średzianin Środa Śląska 2:3 fot.: mat. pras.

Wynikiem 3:2 na korzyść LZS-u zakończyło się pierwsze spotkanie rundy rewanżowej III ligi. Gospodarze – MKS Pogoń Góra postawili jednak bardzo wymagające warunki. 

Mecz wyjazdowy obfitował w emocje, a gra obu zespołów falowała. Klub ze Środy Śląskiej przystępował do spotkania pod wodzą oficjalnie ogłoszonego nowego szkoleniowca, Rafała Jarząbskiego, z którym udało nam się po meczu porozmawiać.

Jak ocenia Pan pierwsze tygodnie w roli trenera średzkiej drużyny?

Jestem bardzo zadowolony z pierwszych treningów z drużyną.  Przede wszystkim cieszy mnie zaangażowanie chłopaków i atmosfera panująca w drużynie. Lubię pracować z ambitnymi ludźmi, a w drużynie Średzianina jest ich wielu. Dla mnie praca w roli pierwszego trenera drużyny seniorów jest nowym doświadczeniem i na każdym treningu uczę się czegoś nowego. Myślę jednak, że szybko nawiązaliśmy nić porozumienia i idziemy we wspólnym kierunku.

Co było czynnikiem decydującym o zwycięstwie w meczu z Górą?

Myślę, że decydujące były wola walki i chęć odniesienia zwycięstwa. To był trudny mecz, tak jak mój pierwszy w roli trenera że Strzelinem. Równie dobrze mogliśmy te mecze wygrać za trzy jak i przegrać za trzy punkty. Chłopaki nie spuścili jednak głów i grali do końca a efekt jest widoczny.

Jaki cel stawiacie sobie jako drużyna w tegorocznych rozgrywkach?

Dla mnie jako osoby, która jest w klubie krótko i nie od początku sezonu ciężko jest teraz mówić o konkretnym celu na sezon. Jesteśmy vice liderem i jeśli zostaniemy nim do końca rozgrywek to otrzymamy prawo gry w barażach o 2 ligę. Co będzie dalej, zobaczymy. Na pewno moim celem, tak jak zawsze kiedy byłem jeszcze zawodnikiem, jest wygrywanie każdego kolejnego meczu – komentuje trener.

Zespół LZS Średzianin Środa Ślaska w spotkaniu z MKS Pogoń Góra wstąpił w składzie: Ostrowski, Krakowiak, Kindel, Stachowiak, Nawrocki, Szymula, Jagielski(L), Borkowski, Orczyk(L), Polański Wojcieszek oraz Rzeszuto. Trener: Rafał Jarząbski.

Sobotnie spotkanie to nie tylko walka o zwycięstwo

Następne spotkanie zespół LZSu rozegra już w sobotę 18 stycznia o godzinie 17.00 w hali szkoły podstawowej przy ulicy Górnej. Zespół będzie podejmował AKS Strzegom. To nie jedyna walka, jaką siatkarze będą toczyć tego dnia. Podejmując wyzwanie rzucone przez zespół Tygrysy Strzelin średzianie włączają się do akcji mającej na celu pomoc dla chorej Tosi Wiśniewskiej z Oleśnicy.

Mamy nadzieję, że nasi rywale i kibice wesprą nas i zagrają z nami w tym szczytnym celu! Przygotujcie wuwuzele i portfele! – informuje klub.

EMka.news / LZS Średzianin Środa Śląska

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA