POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Chcą przywrócenia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Piersnie

Zdjęcie ilustracyjne fot.: emka

Grupa mieszkańców Piersna zabiega o przywrócenie funkcjonowania Ochotniczej Straży Pożarnej w miejscowości. 

Jednostka OSP w Piersnie została zawieszona wiele lat temu. Sprzęt, który posiadała, został rozdysponowany pomiędzy pozostałe straże. Znalazły się jednak osoby - pod przewodnictwem Pawła Matusiaka - którym determinacji nie brakuje: zamierzają przywrócić życie organizacji.

- Wcześniej mieszkałem w Ujeździe Dolnym, tam zacząłem swoją przygodę z ochotniczymi strażami. Potem w Bukówku, gdzie również zapisałem się do jednostki. Teraz jestem w Piersnie i nie ukrywam, że brakuje mi strażackiego życia. To przede wszystkim niesiona pomoc innym, ale też spotkania, wspólne szkolenia, samodoskonalenie - komentuje Paweł. 

Przed ochotnikami jednak długa droga, aby jednostka mogła w pełni funkcjonować. Po pierwsze musi powstać stowarzyszenie. - Pomysł jest świeży, ale już zgłaszają się pierwsze osoby. Zachęcam do kontaktu w tej sprawie - dodaje pomysłodawca reaktywacji OSP. Kolejnym krokiem są szkolenia, aby jednostka mogła uczestniczyć w akcjach. Potrzebny jest również sprzęt i tu niezbędne jest wsparcie gminy. Ta jest otwarta na współpracę. - Jestem za powstawaniem i funkcjonowaniem jednostek OSP. Pieniądze się znajdą - zapewnia wójt Janina Gawlik.

W Piersnie znajduje się remiza. - Na początek wystarczy. Wymaga oczywiście drobnego remontu, ale mamy od czego zacząć - dodaje Paweł. 

Zanim jednak na dobre będzie można mówić o przywróceniu funkcjonowania OSP w Piersnie przede wszystkim potrzebni są ochotnicy. Kontaktować się można w tej sprawie przez stronę na facebooku lub pod numerem telefonu: 570 346 913.

emka

23

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Chcą przywrócenia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Piersnie

  2020-01-21 15:16:37

  gość: ~Cykcyk

  Nie ma takiej potrzeby
  Po pierwsze nie ma ludzi do tej remizy a po drugie remontować remizę do picia piwa czy wódki jest zbędne

 • 2020-01-21 15:23:53

  gość: ~zalosne

  @~Cykcyk
  Ile ty wiesz o OSP ? Wiedziałeś tam 20 lat temu i piłeś z nimi ? To są inne czasy inni ludzie, może być tak czego nie życzę że uratują Tobie tyłek! Jak pijesz w domu przy okazji świąt to znaczy że podchodzisz z patologii?

 • 2020-01-21 15:59:34

  gość: ~Strazak

  @~Cykcyk
  Teraz pomyśl bezmózgu.ze są strażacy którzy bezinteresownie przyszli by tobie z pomocą mimo że ich obrażasz.jestesmy w XXI wieku i twoje zbędne opisy co robiono w straży kiedyś dzisiaj niema nic wspólnego z piciem.Straz Pożarna to ludzie którzy mają badania są przeszkoleni i w każdej chwili bez wąchania uratują twoje du*e

 • 2020-01-21 16:45:02

  gość: ~Mieszkaniec

  @~Strazak
  Zgodzę się z tobą w 100 procentach. Teraz strażacy ochotnicy to przede wszystkim ludzie z kursami i badaniami lekarskim bez tego nie mogliby uczestniczyć w działaniach rotowniczo gasniczych. A przecież kursy też wymagają czasu który poświęcają żeby muc dalej się poświęcać dla ludzi w potrzebie.

 • 2020-01-21 16:51:40

  gość: ~Strazak

  @~Cykcyk
  Co ty człowiek miałeś na myśli pisząc tak głupi komentarz? Jak byś to ty potrzebował pomocy strażaków to byś tak nie pisał. Mam nadzieję że kiedyś się przekonasz że OSP to naprawdę potrzebne jednostki bez których jednostki PSP nie dały by rady.

 • 2020-01-21 18:42:06

  gość: ~Cykcyk

  Strażacy z PSP TO DNO mało co zaglądają na swoje OSP noszą głowy wyżej niż ustawa przewiduję mają swoje interesy, których nie powinni mieć.
  dużo wolnego emeryturka za młodu fakt było trzeba iść na strażaka ok prawda
  Szkolenia w OSP dajcie spokój wiem jak to wygląda porażka

 • 2020-01-21 19:38:32

  gość: ~KONRAD

  @~Cykcyk
  CHYBA Z TWOJEJ MIEJSCOWOŚĆI BO U MAS WSZYSCY Z PSP SĄ NA 100% ZAANGAŻOWANI !!!

 • 2020-01-21 19:55:21

  gość: ~Cykcyk

  @~KONRAD
  ZASTANÓWMY się z jakiej miejscowości jest najwięcej PSP i po jakich układach są na stanowisku jak dziś pamiętam oszukanie kilku młodych co startowali do PSP na kwalifikacji na basenie a o Pani psycholog już nie ma co się rozpisywać

 • 2020-01-21 20:33:49

  gość: ~KONRAD

  @~Cykcyk
  nie wiem z jakiej miejscowośći jest najwiecej PSP i po jakich układach mało mnie to interesuje . Pisaliśmy o czymś innym .

 • 2020-01-21 20:48:56

  gość: ~Mieszkaniec

  @~Cykcyk
  A może byś tak wszystkim powiedział dlaczego straż w Piersno będzie ci przeszkadzać bo czegoś tu nie rozumiem nie chcesz uczestnictwa to nie wypowiadaj się daj im działać chłopcy mają duży zapał i najważniejsze poparcie gminny

 • 2020-01-21 21:54:53

  gość: ~Cykcyk

  @~Mieszkaniec
  Gmina nie ma na to pieniędzy a paki Wójt nie ogarnia innych spraw
  A z innej beczki kolizja na węźle kostomłoty OSP wszystko ogarnięte i co po 30min dwa wozy z PSP przyjeżdżają po co a no bo to przecież PSP na gotowe pieniądze stracone a może ktoś inny potrzebował by pomocy na obwodnicy śś i do tego jeszcze Piersno trzy auta z OSP i dwa z PSP po co ja się pytam i takie sytuacje są częste czas pieniądze kto z okolicznych młodych by tam był na syrenę samborz Cesarzowice STANOWCZE NIEE dla OSP Piersno bo z tego może być tragedia lepiej rozwinąć OSP Kostomłoty mają a4 krajówkę za Pana Bąka to w Kostomlotach była by PSP

 • 2020-01-21 22:04:22

  gość: ~Cykcyk

  Z całym szacunkiem dla osp PSP wiadomo pomoc ale zobaczmy na generowane pieniądze czas a przede wszystkim przepisy które są głupie
  Pichorowice fajnie nowe auto masa ludzi zaproszona kropidło ludzie z rządu odznaki medale podziękowania pompa w ujj a po co bo tak chciał Wójt oczywiście strażak

 • 2020-01-21 22:25:49

  gość: ~Mieszkaniec

  @~Cykcyk
  Twoje wpisy tu są zbędne moim zdaniem bo takie obrażanie kogoś nie jest na miejscu co Ty wiesz o życiu strażaka A Pan Paweł z tego co wiem ma już chętnych A nikt nie mówi tu żeby wygryź Kostomłoty bo wielki szacunek dla nich że codziennie mogą komuś uratować życie.

 • 2020-01-21 22:49:11

  gość: ~Noi

  @~Cykcyk
  Ch... UJ co ci w tym przeszkadza że to było z wielką pompa zrobione... Tak miało by i już. Pogodz się z tym że Wojtek działa aktywnie a nie baki puszcza w fotel fojta

 • 2020-01-21 23:17:14

  gość: ~Paweł

  @-cykcyk nie pisz obraźliwie tylko się ujawnij a nie piszesz pod kryptonimem cykcyk jak chcesz to się spotkajmy i powiedz mi o co ci chodzi.

 • 2020-01-22 00:03:46

  gość: ~Paweł

  @~cykcyk
  Nie lubie jak ktoś pisze takie rzeczy na strażaków OSP czy też PSP bo zarówno potrzebna jest ochotnicza jak i państwowa straż! Spotkajmy się i porozmawiajmy co ci się nie podoba że chce założyć OSP w Piersnie. Przekaż mi swoje aluzje co do tego pomysłu a ja spróbuję ci wytłumaczyć co ja chce osiągnąć zakładając jednostkę OSP.

 • 2020-01-22 05:36:06

  gość: ~Cykcyk

  Szkoda pisać i tak nic z tego nie będzie przynajmniej nie za tego wójta

 • 2020-01-22 13:29:15

  gość: ~czytelnik

  nie piszcie z debilem, za dużo wziął

 • 2020-01-24 13:38:10

  gość: ~z gminy

  inicjatywa dobra szlacheta, ale przyznać też trzeba czy kolejna jednostka straży w tak bliskiej odległości jest potrzebna ?
  są obecnie telefony komórkowe, auta i sprzęt bardziej sprawny niż 15-20 lat temu, więc przyjazd na miejsce zdarzenia jest szybszy sprawniejszy
  kiedyś owszem w każdej miejscowości była potrzebna straż, były auta strażackie żuki, stary czy jelcze nie wiadomo było czy silnik się uruchomi, telefon we wsi miał tylko sołtys, to wtedy jak najbardziej ale teraz ?

 • 2020-01-25 02:21:49

  gość: ~Cykcyk

  @~z gminy
  Musi być jednostka bo trzeba jeździć na zawody strażackie jeść grochowe pić piwo jako OSP Piersno

 • 2020-01-25 20:10:41

  gość: ~Krystyna

  Wszyscy , którzy nam chcą pomagać są potrzebni. Strażacy zawodowi czy ochotnicy są tak samo warci podziwu,a nie hejtowania. Są wzywani nie tylko do pożarów.Muszą mierzyć się z tragediami ludzkimi. Ratowali życie mojemu ojcu. Byli wcześniej niż karetka.Podziwiam ich siłę fizyczną , a przede wszystkim psychiczną.

 • 2020-01-28 05:38:55

  gość: ~Masz

  @~Krystyna
  Rację oby te osoby które teraz tak hejtuja nie musiały się PR, ekinac jak bardzo jest potrzebna osp.. To oni zazwyczaj są pierwsi i oni udzielają niezbędnej pomocy która ratuje życie... Może kiedyś zrozumieją ta powagę, sytuacji gdzie sami będą potrzebować pomocy a każda minuta się liczy i wówczas zrozumieją ze szkoda że niema taj jednostki u nas bo może uratowali by życie bliskiej osobie

 • 2020-02-02 17:52:14

  gość: ~Yano

  ostatnio dodany post

  I Bardzo dobrze! Chca niech robia, nie pomagasz to przede wszyatkim nie przeszkadzaj!
  Jakiś czas temu zasłabnięcie w ŚŚ, nikt nie był w stanie pomóc...
  Kolejna sytuacja, sąsiad lub ktoś z rodziny straci przytomność, kto będzie wstanie pomóc? Dasz rade ok, nie to bedziesz mial pretensje do wszystkich swietych. OSP ma swoje zadania wynikające ze statutu, nie tylkonpożary ale rownież działalność społeczna podczas potrzeb. Bardzo fajna sprawa, robis przeszkolic kilka osob z wioski z pierwszej pomocy a z pewnością wpłynie to na poprawe bezpieczeństwa. Fakt ze kurcze czasami wszyscy chca jechać do wypadków, taka procedura. Ale jak nie przyjedzi3 nikt to też źle...
  Jak Pan Paweł chce niech działa

REKLAMA