POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Posumowano C-klasę Grupę Średzką

Turniej C-klasy - rok 2018 fot.: eska

Powiat Średzki należy do trzech w województwie, w których funkcjonuje C-klasa. Organizacją rozgrywek zajmuje się Powiatowa Społeczna Sekcja Piłki Nożnej.

Założycielem sekcji i jej wieloletnim działaczem był śp. Franciszek Siwiec. Teraz jej przewodniczącym jest Stefan Grycz, samorządowiec z gminy Malczyce. Rozgrywki C-klasy zakończyły się w listopadzie. W grudniu zarząd organizacji na zebraniu podsumował rundę jesienną i omówił plany na 2020 rok.

Jaka była runda jesienna?
W tym roku w klasie C Grupie Średzkiej bierze udział 13 zespołów: Pogoń Dębice, Huragan Mrozów, Jeziorka Zakrzów, OSP Krzydlina Mała, Odra Rzeczyca, Orzeł Stobno, Błyskawica Lenartowice, Piast Przedmoście, Iskra Proszków, WKS Pogalewo, Czarni Kulin, LZS Zabłoto i FC Budziszyn. Liderem grupy po rundzie jesiennej jest Pogoń Dębica, z dorobkiem 31 punków (55 bramek zdobytych i tylko 16 straconych). Kolejne miejsca to: Huragan Mrozów - 27 pkt. (bramki: 60/19), Jeziorka Zakrzów - 26 pkt. (bramki: 47/28).

W rundzie tej pokazano 3 czerwone kartki i 62 żółte. 2 zawodników doznało kontuzji. Mimo jednej kary za brak porządku i kilku za walkower rundę uznano za spokojną i rozegraną w duchu fair play.

Jakie plany?
Poza rozgrywkami ligowymi PSSPN zaplanowała dwa turnieje. W maju odbędzie się Memoriał Franciszka Siwca, a na koniec sezonu, już po raz kolejny: Turniej o Puchar Starosty Powiatu Średzkiego. Nowym pomysłem jest liga młodzieżowa (wiek do 14 lat) składająca się z pięciu zespołów, reprezentujących pięć gmin powiatu. Na luty zaplanowano kurs sędziowski dla zawodników zespołów z B i C klasy. Odbędzie się on w naszym mieście, przy wsparciu Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

Udało nam się wprowadzić niezbędne zmiany i nasza C-klasa funkcjonuje bardzo sprawnie. Cieszę się, że w zarządzie jest energia do działania i chęć do współpracy ze strony urzędów. Liczę, że Grupa Średzka będzie coraz liczniejsza i silniejsza – mówi przewodniczy zarządu Stefan Grycz.

Przypominamy: siedziba Powiatowej Społecznej Sekcji Piłki Nożnej mieści się przy ul. Wrocławskiej 12, w budynku urzędu pracy (wejście od parkingu). Biuro jest czynne w każdą środę w godz. 11.30-14.30.

eska

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA