POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

W Lipnicy połączyli kolędowanie z niesieniem pomocy

Charytatywne kolędowanie w Lipnicy fot.: eska

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W  zbiórkach na leczenie liczy się każda złotówka. W Lipnicy, Ci co przyszli okazali się mieć wielkie serca i zebrali dla chłopca ponad 1 tysiąc złotych. 

Propozycję pań z koła przyjęłyśmy z radością. Bardzo lubimy kolędować, a jeszcze bardziej pomagać, wiec jesteśmy dzisiaj tutaj, w tak dużym składzie, jak tylko był możliwy – tak o swojej obecności mówiła schola „CANTA CUORI” z parafii św. Andrzeja Apostoła w Środzie Śląskiej. Zespół zapowiedział, że nie będzie to koncert kolęd tylko wspólne śpiewanie i tak było w rzeczywistości. Wszyscy razem śpiewali najpiękniejsze polskie kolędy, a jako pierwszą Wśród nocnej ciszy. Swoje talenty muzyczne zaprezentowali też młodzi mieszkańcy Lipnicy.
 
Koło Gospodyń  Wiejskich „Truskawki” zadbało o atmosferę i było naprawdę sympatycznie. Dlatego trochę zastanawia i smuci mała frekwencja. Jednak to nie wpłynęło na Filipka, który okazał się bardzo towarzyskim i miłym chłopcem. Również panie z koła gospodyń nie straciły zapału i myślą jak jeszcze można mu pomóc. 
 
Choroba Filipa to skutek błędu lekarskiego. Podczas porodu doznał on wylewu dokomorowego 2/3 stopnia i w związku z tym ma on opóźniony rozwój mowy, słabą motorykę buzi, słabe napięcie mięśniowe, jak również obniżone napięcie nóg, co jest sporym problemem w codziennym życiu. Rodzina i najbliżsi zbierają środki na leczenie i rehabilitacje, które jest długa i dość kosztowna. Teraz do potrzebnej puli dodano tysiąc złotych z lipnickiego kolędowania.
 
Jesteśmy zaskoczeni, że wioska, która nie jest naszą wioską, chce nam pomóc. Cieszmy się z każdej formy pomocy, bo rehabilitacja Filipka jest dość kosztowna i żmudna. Dla szukających pomocy rodziców takie formy wsparcia są bezcenne i bardzo wam dziękujemy – mówiła mama chłopca.
 
Przypominamy, że Filipka można wesprzeć za pośrednictwem strony zrzutka.pl, klikając na ten link.

eska

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • W Lipnicy połączyli kolędowanie z niesieniem pomocy

    2020-04-15 11:35:16

    gość: ~brat

    ostatnio dodany post

    moj braciszek jest bardzo kochany

REKLAMA