POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Aby ferie były bezpieczniejsze

Zajęcia w ZSP nr 2 fot.: KPP Środa Śląska

Jak bronić się przed cyberprzemocą, zachować na stoku i czym grozi sięganie po używki? Policjanci edukowali uczniów średzkich szkół.

Spotkania odbyły się w Szkole Podstawowej w Udaninie oraz w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Środzie Śląskiej. Tematem pogadanek było szeroko pojęte bezpieczeństwo.

Policjanci omówili zagrożenia związane z aktywnym spędzaniem czasu wolnego tj. jazdą na nartach i łyżwach, a także te, jakie mogą spotkać nas w domu przed komputerem. Cyberprzemoc czy niewłaściwe znajomości nawiązane w sieci to coraz większy problem. Uczniowie poznali też szczegóły akcji: „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, w ramach której organizowany jest konkurs plastyczno-filmowy „Stok nie jest dla bałwanów”, oraz programów prewencyjnych „Świadomy Junior” oraz „Policja przeciwko przemocy w rodzinie”.

Ze starszymi uczniami poruszono temat sięgania po alkohol i inne używki, w kontekście odpowiedzialności karnej. Zagrożeniom tym poświęcona jest kampania „Narkotyki i dopalacze zabijają – Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”.

– Podczas spotkań policjanci przypominali też o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania na drodze, w tym stosowania elementów odblaskowych, dzięki którym piesi są bardziej widoczni dla kierowców. Przypomnieli również o obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa –  informuje Marta Stefanowska, oficer prasowy KPP w Środzie Śląskiej.

 W spotkaniach wzięło udział ponad 300 uczniów.

eska

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA