POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Żłobek w Kostomłotach oficjalnie otwarty

Żłobek w Kostomłotach oficjalnie otwarty fot.: emka

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

31 stycznia przejdzie do historii. W Kostomłotach otwarto pierwszy, publiczny żłobek "Wesołe Skrzaty".

Budowa żłobka trwała zaledwie kilka miesięcy. - To dla nas bardzo ważny projekt. Pierwsze takie miejsce w naszej gminie. Miejsce, dzięki któremu rodzice będą mogli wrócić do pracy. I to był dla mnie priorytet. Żeby stworzyć młodym ludziom możliwość rozwoju ścieżki kariery, gdy ich pociechy będą pod naprawdę dobrą opieką - mówiła w trakcie uroczystego otwarcia wójt Janina Gawlik.

W ceremonii udział wzięło wielu gości, wśród nich poseł Paweł Hreniak, który jeszcze jako wojewoda przyczynił się do przyznania na rzecz budowy obiektu sporego dofinansowania. 

- Gratuluję całościowego myślenia o gminie, o różnych grupach wiekowych, które zamieszkują państwa gminę. Mamy otwarcie żłobka, ale także domu seniora. Chwała za sprawność w przeprowadzeniu inwestycji, gratuluję mieszkańcom, że mają tak sprawnych urzędników. Gratuluję również współpracy z różnymi instytucjami, które udzieliły wsparcia na realizację tego potrzebnego zadania - mówił poseł.

Był także Jarosław Obremski, obecny wojewoda, który przyznał, że co prawda tego dnia nie grał pierwszych skrzypiec jako darczyńca, "ale wszystko przede mną. Jeszcze wiele programów ogłosimy i to ja złożę wówczas swój podpis pod przyznaną dotacją" - mówił żartobliwie. Na otwarciu pojawili się także przedstawiciele lokalnych władz, w tym powiatu i gminy Malczyce, Udanin, a także Kątów Wrocławskich, czy Mietkowa.

- Gdybym mógł cofnąć się w czasie i uczęszczać do tak pięknego żłobka, to poświęciłbym w tym celu swoje stanowisko - mówił starosta Krzysztof Szałankiewicz.

Gros czasu w trakcie otwarcia zajęły podziękowania za wkład w powstanie i uruchomienie obiektu, skierowane do władz wojewódzkich, radnych gminy, pracowników gminy, jednostek współpracujących, sponsorów, wykonaców, projektantów i wielu innych zaangażowanych w budowę osób.

Do placówki uczęszczać będzie 60 dzieci podzielonych na trzy grupy wiekowe. Każda z nich będzie pod opieką czterech opiekunek. Do dyspozycji każdego oddziału jest sala zabaw, sypialnia oraz łazienka. Oprócz tego w budynku mieszczą się kuchnia z zapleczem, pomieszczenia biurowe, toalety, kotłownia czy szatnia. Dzieci będą miały także do swojej dyspozycji plac zabaw. Dyrektorem placówki została Renata Jamrozik. Razem z nią w placówce zatrudniono 19 osób.

- Rozpoczyna się nowa karta historii w naszej gminie. Dziękuję pani wójt i radzie gminy za ten krok - mówiła dyrektor. Swoje podziękowania i gratulacje złożyła także przedstawicielka rodziców - Małgorzata Jaskuła: - Spełniła pani marzenia większości rodziców - matek i ojców. Jesteśmy w bardzo komfortowej sytuacji, bo mamy miejsce dla rozwoju naszych dzieci i możemy wrócić na nasze ścieżki kariery i za tę możliwość dziękujemy bardzo. Ten obiekt był nam bardzo potrzebny

Dzieci rozpoczną swoją przygodę w nowym miejscu 3 lutego. Żłobek będzie czynny w godzinach od 6.30 do 17.

emka

15

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Żłobek w Kostomłotach oficjalnie otwarty

  2020-02-03 17:32:07

  gość: ~Hahaha

  Widzę, że stołki póki co otrzymują Ci, którzy agitowali
  na wojtową podczas wyborów:( Krytykowalo się Wichę, a robimy to samo , co???

 • 2020-02-03 20:42:03

  gość: ~Mieszkaniec

  @~Hahaha
  kto WOZIŁ ludzi na wybory temu "skapło" po wyborach ( szczególnie w decydującej drugiej turze)
  nie mówię że wójcina jest zła bo kilka decyzji ma dobrych, ale kto był w sztabie ma teraz tłuste 5 lat

 • 2020-02-04 08:08:21

  gość: ~mieszkaniec

  oj żal ..... bo się wiele udaje , Pani wójt tak trzymać a przede wszystkim nie zwracać uwagi na przegranych , im to się naprawdę należało . teraz dopiero ludzie widzą co mogło być jak wgrały MŻ PRAKTYCZNIE NIC !!!!!!!!!!!!!!! .

 • 2020-02-04 08:13:52

  gość: ~popierający

  No to tylko się cieszyć że tak dużo ludzi mądrych i wykształconych popierało Panią Wójt . Teraz mamy tego efekty - dobre decyzje dla mieszkańców bo ma z kim pracować . Wrogowie nie pomogą ale trudno bez nich też się wiele zrobi . Pozdrawiam i dużo zdrowia życzę P Wójt i wszystkim popierającym

 • 2020-02-04 11:18:01

  gość: ~mieszkaniec

  @~popierający
  mądrych??.... za % wozili całą gminną "elitę" do głosowania ... i taka to władza za % wybrana.. Żłobek? każdy z kandydatów miał to w programie, bo każdy wiedział, że na to jest dofinansowanie!! oczy otwórzcie!!

 • 2020-02-04 14:44:54

  gość: ~Karolina

  Czytam z zrozumieniem dofinansowanie to nie znaczy że za darmo od fundamentu do klucza w drzwiach czy będzie to ta władza czy inna i tak to musi spłacić do zera aby mieć inwestycję zakończoną i jest to już własność Gminy mieszkańców a nie przypisywać sobie zasługi kto by nie rządził to nie jest inwestycja prywatna ale obywateli którym ma służyć następnym pokoleniom.

 • 2020-02-04 18:14:12

  gość: ~JUAN

  @~mieszkaniec 19 etatów x ok 4000 brutto m-cznie pensji = 76 000 kosztów "personelu".Na razie jest dofinansowanie, za chwilę ciężar utrzymania spadnie na Gminę (czytaj:nas obywateli).60
  dzieci x 1266,66 pln =ok 76000. Aby opłacić sam personel, kwota opłaty za żłobek wyniesie ok 1270 zł za dziecko. Do tego koszty ogrzewania, wody itp. Mało kto będzie w stanie za najniższą krajową opłacić żłobek, stać na niego będzie tych bogatszych.P wójt na spotkaniach mówi,że pieniądze się znajdą: wyłączymy oświetlenie,podniesiemy ceny wody, ścieków, ale lud dostał igrzyska i chleb.

 • 2020-02-04 22:08:06

  gość: ~Cykcyk

  @~JUAN
  Jasna sprawa kto zyskał
  Wójtowa obiecała i jest to był projekt niezależnie kto by był wójtem żłobek by stał zyskał personel i rodzice którzy będą płacić przez jakiś czas 200zl a później jak wszędzie w kątach było to samo a teraz płacą 1300 zł

 • 2020-02-05 08:19:58

  gość: ~Sebastian

  @~JUAN Ostatnio na parkingu dostrzegłem fajny samochód marki nie pamiętam ale rzuciła mi się nie rejestracja a naklejka ,, Sfinansowane z 500 + ''Bez komentarza.

 • 2020-02-04 09:17:44

  gość: ~Mieszkaniec

  Stasiu nie wracaj.

 • 2020-02-04 14:59:07

  gość: ~Grzegorz

  A ja bym zrobił dzień otwarty w Urzędzie Gminy jaka by ona nie była i zaprosił bym tych bajkopisarzy jak wygląda praca za biurkiem ponoć co oni tam robią te 8 godzin a ja bym postawił im na biurko z 20 teczek z ustawami ,przetargami opłatami,płatnościami do tego wyjazd w teren i przyjmowanie interesantów i słuchanie obelg za plecami i niech sobie wezmą to wynagrodzenie nikt nie chce teraz pracować w biurokracji z młodych wola iść odbębnić 8 godzin i mieć to w nosie.

 • 2020-02-04 15:34:21

  gość: ~Rafalek

  A coś wiadomo czy będzie prąd wyłączany może na godzinkę ?

 • 2020-02-05 08:37:26

  gość: ~hahahah

  @~Rafalek U nas wyłączają między 24 a 4 rano
  Komuna kur...jego mać!!!

 • 2020-02-05 09:11:59

  gość: ~Michał

  Dwaj sąsiedzi się spotykają patrzą na księżyc Myślisz że tam jest życie zastanawia się jeden Pewnie przecież pali się światło.

 • 2021-04-03 00:14:46

  gość: ~Aaa

  ostatnio dodany post

  Wicha to Skurwie l

REKLAMA