POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Pełen atrakcji Dzień Zawodowca w PZS nr 2 w Środzie Śląskiej

Dzień Zawodowca w PZS nr 2 fot.: mpr

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Od 10 lat tradycją PZS nr 2 są obchody Dnia Informatyka. W tym roku do klas informatycznych dołączyły inne i w lutym wspólnie zorganizowano Dzień Zawodowca.

Nowe zawody, które też chciały się zaprezentować to: technik żywienia i usług gastronomicznych, kucharz oraz  mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych. Rozszerzenie liczby klas wymusiło zmianę nazwy z Dnia Informatyka na Dzień Zawodowca.  

Zgodnie z tradycją pięcioosobowe drużyny klasowe informatyków zmierzyły się w dwóch turniejach e-sportowych:  LoL i CS:GO. Zwycięskie drużyny dzień później rywalizowały w rozgrywkach międzyszkolnych (już trzeci rok z rzędu) z przedstawicielami PZS nr 1 i w obu  przypadkach zwyciężyły. Uczniowie szkoły mogli oglądać stuningowane komputery, pograc w gry retro, zmierzyć się w konkursie wiedzy o sieciach „Pająk” lub rozgrywkach składania komputera na czas „Mistrz kompa”. Nowością były pokazy fraktali, potyczki szachowe, prezentacja grafiki komputerowej z użyciem tabletu graficznego i iPada z rysikiem Apple Pencil. Uczniowie klas pierwszych spotkali się absolwentami technikum informatycznego. Klaudia i Miłosz zaraz po szkole podjęli pracę w wyuczonym zawodzie i rozpoczęli studia informatyczne. Teraz młodszym kolegom opowiadali o nauce, swoim kierunku i doradzali na temat dalszej edukacji.

Nowicjusze imprezy - technicy żywienia zmagali się w trzech konkurencjach: konkursie kulinarnym na najlepszy deser walentynkowy, konkursie kulinarnym na najciekawszą przystawkę karnawałowej oraz kulinarnym quizie wiedzy. Już poza konkursem, w sali obok,  dziewczyny serwowały delikatne naleśniki z dowolnym nadzieniem. Naleśniki wyglądały pięknie i znikały błyskawicznie.

Mechanicy konkurowali między sobą w szybkości zmiany koła w samochodzie osobowym. Uczniowie, którzy włączyli się do zabawy zaprezentowali wyrównany poziom i osiągnęli wysokie noty.

Dzięki takiemu dniu mogliśmy wyłonić prawdziwe talenty wśród naszych uczniów, poznać ich kreatywność, zachęcić do integracji międzyklasowej i wspólnej zabawy. Okazało się, że taka nietuzinkowa forma zajęć pozalekcyjnych jest okazją do wspierania rozwoju zawodowego oraz zachęcenia młodzieży do rozwijania swoich pasji oraz chwalenia się nimi w środowisku szkolnym i nie tylko – podsumowała nową inicjatywę Jolanta Bilińska, dyrektor zespołu szkół nr 2.

 

eska

REKLAMA