POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Wprowadzono stan zagrożenia epidemicznego. Restauracje, kluby i puby zostaną zamknięte

Premier Mateusz Morawiecki fot.: prtscr

W trakcie konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o wprowadzeniu na terenie kraju stanu zagrożenia epidemicznego.

Rząd zdecydował się na wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego, co pozwala nakładać dodatkowe ograniczenia mające powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. W związku z tym - w nocy z soboty na niedzielę - zablokowany zostanie międzynarodowy ruch lotniczy i kolejowy. - Ruch wstrzymujemy na razie na 10 dni, z możliwością przedłużenia o kolejnych 20, a później o miesiąc - mówił premier.

Morawiecki zapowiedział też przywrócenie kontroli na wszystkich przejściach granicznych. Polscy obywatele po przekroczeniu granicy będą kierowani na 14-dniową kwarantannę. Nie zostaną oczywiście pozostawieni sami sobie. W obecnej sytuacji nie możemy pozwolić sobie na otwarcie granic na cudzoziemców - mówił. 

Przez najbliższe 14 dni zamknięte mają być także restauracje i puby. - Od nocy z piątku na sobotę w Polsce zostanie ograniczona działalność galerii handlowych. Pozostaną w nich otwarte sklepy spożywcze, apteki czy pralnie. Podjęliśmy decyzję o zamknięciu klubów, pubów, restauracji, kasyn. Podkreślam, że wszystkie restauracje będą mogły nadal świadczyć usługi na wynos bądź na dowóz - poinformował premier. Sklepy, banki czy placówki bankowe wciąż będą otwarte. 

Innym rozwiązaniem związanym z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego ma być przyjęcie środków bezpieczeństwa polegających na ograniczeniu zbiorowych zgromadzeń do liczby 50 osób.

emka

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA