POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

UWAGA na fałszywe SMSy o szczepieniach w związku z koronawirusem

Treść fałszywej wiadomości fot.: print scr

Oszuści wykorzystują aktualną sytuację w kraju i rozsyłają fałszywe wiadomości o tym, że Ministerstwo Zdrowia planuje masowe szczepienia przeciw koronawirusowi.

W treści SMSa możemy przeczytać, że szczepienie jest częściowo refundowane i objęci nim będą wszyscy obywatele RP. Koszt po dopłacie państwa: 70 zł. Jednocześnie podany jest link do strony, gdzie teoretycznie możemy dokonać opłaty, a przez to uniknąć kolejek. Oczywiście to wszystko jest oszustwem, co potwierdza ministerstwo.

Ministerstwo Zdrowia nie planuje masowych szczepień w związku z #koronawirus. Prosimy nie logować się na strony podawane w SMS-ach, w których mówi się o konieczności wniesienia opłat. Informacje o podejmowanych działaniach znajdują się na stronach Ministerstwo Zdrowia i Kancelaria Premiera - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Wcześniej rozsyłane były wiadomości z informacją, że środki na rachunkach bankowych Polaków zostaną przekazane do rezerw krajowych NBP. - Zaloguj się, aby zatrzymać 1000 PLN - brzmiała treść SMS. To także była forma wyłudzenia.

emka

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA