POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Nowe numery telefonow do komend policji

Zdjęcie ilustracyjne fot.: pexels.com

Modernizacja systemu resortowej łączności telefonicznej sprawiła, że zmienia się sposób wybierania numerów telefonów do jednostek policji, także naszej średzkiej komendy.

Aby dodzwonić się do jednostek policji województwa dolnośląskiego, zamiast dotychczas używanych dwucyfrowych stref numeracyjnych (na Dolnym Śląsku jest kilka stref, nasz powiat należy do wrocławskiej z numerem kierunkowym 71) należy wybrać prefiks sieci MSWiA – 47 i numer wewnętrzny danej jednostki Policji, który był używany do tej pory jedynie w wewnętrznej sieci resortowej.

Wyjaśniamy to na przykładzie. Dotychczasowy dyżurny nr telefonu do KPP w Środzie Śląskiej dla mieszkańców  to 71 396 75 00, po zmianie będzie to nr 47 8722 200, gdzie 47 to prefiks, a nr 8722 200 to obecnie nr wewnętrzny (resortowy) naszej komendy. W przypadku nr fax będzie podobnie. Dotychczasowy nr to 71 396 75 42, po zmianie: 47 8722 242.

W przypadku połączeń międzynarodowych przed nowymi numerami należy dodać +48.

W tej chwili trwa okres przejściowy, czyli obowiązują dotychczasowe numery telefonów oraz te nowe. Będzie tak jeszcze przez kilka miesięcy. Co istotne, nie zmieniają się numery alarmowe 112 i 997, obsługiwane przez Centrum Powiadamiania Ratunkowegowyjaśnia asp. szt. Marta Stefanowska, rzecznik prasowy KPP w Środzie Śląskiej.

eska

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA