POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Już 6,2 mln zł trafiło do lokalnych firm

Zdjęcie ilustracyjne fot.: mpr

Już ponad 6 mln zł z 19 mln zadeklarowanych, wypłacono lokalnym przedsiębiorcom z sektora MSP. Przypominamy, że wnioski o pomoc ciągle można składać.

Pieniądze pochodzą z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i są elementem rządowej tarczy antykryzysowej. Ich rozdysponowanie stało się teraz najważniejszym zadaniem powiatowych urzędów pracy.

W tej chwili w Urzędzie Pracy w Środzie Śląskiej rozpatrzono już ponad 1,5 tys. wniosków o pożyczki, a około 300 oczekuje na rozpatrzenie. Przedsiębiorcom wypłacono blisko 6,2 mln zł. Coraz więcej złożonych wniosków dotyczy dofinansowania dopłaty do wynagrodzeń – informuje starosta powiatu Krzysztof Szałankiewicz i zachęca do korzystania z tego wsparcia. – Otrzymaliśmy 19 mln złotych wsparcia. Warto, aby środki te zostały w naszym powiecie, wspierając lokalne firmy – dodaje starosta.
 
Niezbędne informacje można znaleźć na stronie urzędu. Warto też odwiedzić stronę rządową.

Pracownicy średzkiego urzędu bardzo proszą o dokładne czytanie instrukcji i wypełnianie wniosków. Wniosek o udzielenie pożyczki musi zawierać!
1.    Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc rekompensujacą negatywne konsekwencje ekonomiczne z powodu COVID-19
2.    Umowę pożyczki
3.    Klauzulę informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych.
4.    Wniosek o umorzenie pożyczki na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej.

Co istotne, średzki urząd pracy nie odnotował znacznego wzrostu bezrobocia. W kwietniu zarejestrowanych było w nim 1085 osób, 12 maja - 1116.

SP/eska

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA