POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Samochód straży miejskiej sprowokował go do agresji

Przedmiot agresji fot.: eska

Dacia Duster średzkiej straży miejskiej zaparkowana przed jej siedzibą przeszkodziła 44-latkowi w wieczornym spacerze po mieście i oberwała za to.

We wrześniu minionego roku dyżurny KPP w Środzie Śląskiej otrzymał informację o uszkodzeniu pojazdu służbowego Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej. Sprawcą zdarzenia okazał się 44-letni mieszkaniec naszego powiatu. Mężczyzna przechodząc obok zaparkowanego pojazdu, tylko z sobie znanych przyczyn, zaczął kopać w jego drzwi powodując wgniecenia karoserii. Chwilę później poczuł w sobie strongmana i próbował podnieść samochód.

Wyczyny mężczyzny nagrały kamery monitoringu i na tej podstawie policjanci przedstawili 44-latkowi zarzut uszkodzenia mienia. Straty oszacowano na  ponad 2 tys. złotych. Jak się okazało nie był to jego pierwszy konflikt z prawem. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Niedawno zapadł wyrok w tej sprawie. "Sportowiec" wandal został skazany na 6 miesięcy ograniczenia wolności, 30 godzin pracy na cele społeczne oraz zapłatę 2 tys. zł. na rzecz gminy Środa Śląska za wyrządzoną szkodę. 

Zgłoszenia takich spraw to nasz obowiązek. Do sprawców takich czynów  podchodzimy z bezwzględnością, bo jest to przykład bezmyślnego i złośliwego działnia. Sprawa dość szybko się potoczyła i wandala spotkała według nas zasłużona kara. Liczymy, że podziała to prewencyjnie na innychkomentuje Ryszard Czerwiec, komendant Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej i przypomina, że Środa Śląska już od dawna jest miastem monitorowanym. – Mamy w mieście aż czternaście kamer. Kilka również na terenie  gminy, w miejscach użyteczności publicznej. Warto o tym pamiętać  – dodaje.

eska

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Samochód straży miejskiej sprowokował go do agresji

    2020-05-20 17:05:25

    gość: ~Marcin

    ostatnio dodany post

    Może informować ,że jesteś filmowany.To może dadzą spokój samochodom!

REKLAMA