POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Jutro premiera „Totentanz”. Fani dobrych kryminałów zacierają ręce

Cykl "Cienie Przeszłości" fot.: mpr

Ponoć emocje towarzyszące premierze książki można porównać do tremy przed zawodami. Jutro wielki dzień dla Mieczysława Gorzki i jego fanów - premiera książki „Totentanz”.

Zwolennikom dobrych kryminałów, pochodzącego ze Szczepanowa pisarza nie trzeba dokładnie przedstawiać. W kwietniu mieliśmy przyjemność rozmawiać z nim o jego książkach, inspiracjach i dzieciństwie. 

Na jutro, 20 maja zaplanowano premierę jego trzeciej książki „Totentanz”. Zamyka ona cykl kryminalny „Cienie Przeszłości”, na który składają się „Martwy Sad” i „Iluzja”.  

Uważam, że „Totentanz”  jest najlepszą książką z tego cyklu, dlatego mam wielką tremę i niepokoję się jak zostanie przyjęty przez czytelników. Mam nadzieję, że będzie się podobać i dostarczy im takich samych emocji podczas czytania, jak mnie podczas pisania – mówi autor cyklu Mieczysław Gorzka.

Ze względu na sytuację panującą w kraju pisarz nie planuje z okazji premiery specjalnej fety. – Być może wieczorem w gronie najbliższych wypijemy po lampce szampana za pomyślność. Przez najbliższe dni będę z ciekawością oczekiwał reakcji czytelników.

Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z cyklem „Cienie Przeszłości”, który częściowo rozgrywa się w Środzie Śląskiej i okolicach. Warto dodać, że gdy opadną pierwsze emocje jesteśmy umówieni na kolejny wywiad z pisarzem. Tym razem chętnie poprosimy was o pytania do zadania.

Wiemy też o pomyśle spaceru z pisarzem po miejscach opisanych w trylogii. Więcej szczegółów przedstawimy wkrótce.

eska

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Jutro premiera „Totentanz”. Fani dobrych kryminałów zacierają ręce

  2020-05-20 07:47:01

  gość: ~Mesiu

  Super! Nie wiedziałem nic o planach nowej książki A tutaj proszę. Już jest

 • 2020-05-20 08:02:57

  gość: ~Gorzelnik

  Ja tam nie zacieram. Ja zacier mam już gotowy do odpędzenia.

 • 2020-05-20 11:22:31

  gość: ~Maria

  ostatnio dodany post

  Dlaczego taniec śmierci po niemiecku?

REKLAMA