POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Piłka łączy. Aleksandra Sikora motywuje średzkie Skarby

Aleksandra Sikora fot.: mpr

Reprezentantka Polski, zawodniczka Juventusu FC Women życzy zdrowia i niesłabnącej przyjemności z grania w nogę. Komu? M.in. Skarbom Polonia Środa Śląska!

To kolejna akcja, której celem jest zainteresowanie mieszkanek powiatu średzkiego kobiecą piłką nożna, a przy okazji pozyskania nowych zawodniczek. Dla drużyny osłabionej po rundzie jesiennej, o czym pisaliśmy m.in. tutaj, to bardzo istotna kwestia.

Pomysł na taki filmik narodził się podczas pandemii. Pomyślałam, że sportowcy mają teraz więcej czasu i może ktoś odpowie na moją próbę. Wybrałam Olę Sikorę, bo to bardzo utalentowana zawodniczka i zna Buffona, mojego sportowego idola. Oprócz pasji, łączy nas jeszcze numer 5 na koszulce, gra w obronie, no i... to nazwisko – wyjaśnia z uśmiechem Ewa Sikora, zawodniczka średzkich Skarbów.

Dwa maile, najpierw do DZPN, później PZPN i kontakt został nawiązany. Tydzień później powstał filmik i trafił do zainteresowanych. – To miała być niespodzianka i chyba się udała. Żeby Ola miała świadomość kim jesteśmy, wysłałam jej nakręcony w konspiaracji fragment naszego treningu. Pochwaliła i naszą ekipę  i miejsce gdzie trenujemy, czyli Kajaki – dodaje Sikora.


Nieśledzącym dokładnie doniesień ze świata kobieciej piłki przypominamy, że Aleksandra Sikora to wychowanka Promienia Mosty, czterokrotna mistrzyni Polski z zespołem Medyka Konin i wicemistrzyni Włoch z ekipą Brescii. Od 2018 roku jest zawodniczką Juventusu Turyn, z kórym rok później zdobyła mistrzostwo. 29-latka jest jedną z najbardziej znanych piłkarek w naszym kraju, a z orzełkiem na piersi zagrała do tej pory 66 razy, zdobywając 6 bramek.

Jeśli interesujesz się piłką nożną i chciałabyś dołączyć do drużyny Skarby Polonia Środa Śląska możesz zrobić to w każdej chwili. Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu: wtorek i czwartek o godz. 18.15 na boisku naturalnym na średzkich Kajakach. Więcej informacji można znaleźć na facebook'u drużyny. 

eska

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA