POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Kradli i niszczyli. Straty oszacowano na 200 tys. zł

Zdjęcie ilustracyjne fot.: www.pixabay.com

Włamywali się i kradli części maszyn, narzędzia oraz elementy metalowe. Wszystko, co tylko nadawało się do sprzedaży w punkcie skupu złomu. W sumie zatrzymano 6 osób.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego średzkiej komendy, na podstawie uzyskanych informacji, ustalili sprawców włamania do hal magazynowych, do jakiego doszło na terenie gminy Środa Śląska. Dwaj mężczyźni w wieku 34 lat jeszcze tego samego dnia zostali zatrzymani w miejscu zamieszkania. Byli kompletnie zaskoczeni „wizytą” funkcjonariuszy. Tak bardzo, że przyjęli linię obrony pn. „to nie my”. Funkcjonariusze nie dali temu wiary i obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Dalsze czynności operacyjne pozwoliły ustalić kolejne cztery osoby, które wspólnie z zatrzymanymi za nic miały prawo i razem dokonywały przestępstw przeciw mieniu. Łącznie zatrzymano 6 osób, w wieku od 28 do 39 lat, w tym dwóch mieszkańców powiatu lubińskiego.

Mężczyźni włamywali się do hal magazynowych. Nie oszczędzili też świetlicy wiejskiej i przyczepy campingowej. Ich łupem padły m in. akumulatory do kombajnu i ciągników rolniczych, ładowarka do wózka widłowego, elektronarzędzia, metalowe płyty ogrodzeniowe i przewody elektryczne. 

Ich proceder trwał od końca ubiegłego roku, a straty jakie spowodowali wyniosły ponad 200 000 złotych. Policjantom udało się odzyskać część skradzionego mienia o wartości około 35 000 złotych.

Sprawcy odpowiedzą za włamania i kradzieże. Wobec 34-latka, który w przeszłości był karany za przestępstwa przeciwko mieniu, sąd na wniosek prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP/eska

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Kradli i niszczyli. Straty oszacowano na 200 tys. zł

    2020-05-23 11:25:18

    gość: ~Marian

    ostatnio dodany post

    Powinni dostać po kilka lat i ogłoszenie wyroku w prasie lokalnej.

REKLAMA