POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

„Cicha Woda" w tym roku wyjątkowo aktywna

Warsztaty z haftu, a przy okazji integracja fot.: mpr

Dzięki wsparciu jakie otrzymał zespół „Cicha Woda” z Udanina kultura ludowa, tradycja i folklor będą z powodzeniem kultywowanie na terenie Gminy Udanin.  

Otrzymane wsparcie pochodzi z projektu grantowego LGD „Szlakiem Granitu” realizowanego przez Stowarzyszenie Lokomotywa, w okresie od 1.10.2019 do 30.06.2020 r.

Przez ostatnie kilka miesięcy członkowie zespołu doskonalili umiejętności wokalne podczas warsztatów śpiewu, a organizując i prowadząc warsztaty rękodzieła ludowego kultywowali tradycje. Mieszkańcy bardzo chętnie brali udział w tych zajęciach. Były one doskonałą okazją do bliższego poznania zespołu, jego historii, a także skorzystania z lekcji śpiewu. Kto wie, może niedługo zespół wzbogaci się o nowych członków.

Uświęceniem działań był zakup osiemnastu kompletów strojów ludowych, które 23 czerwca prezes stowarzyszenia Lokomotywa Damian Pichowicz oficjalnie przekazał kierowniczce zespołu Grażynie Teleszko. Zespół w nowej odsłonie będziemy mogli podziwiać w sierpniu podczas gminnych uroczystości.

– Jesteśmy dumni, że mogliśmy wspomóc nasz wyjątkowy zespół. Niedługo planujemy nagranie krótkiego filmiku, na którym zaprezentujemy jego potencjał – mówi Damian Pichowicz, prezes Stowarzyszenia. Zdradził, też że to nie koniec pomocy dla zespołu i do kompletu strojów zamierza dokupić nowe buty ludowe.

MPR/eska

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA