POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Płeć piękna też łamie prawo. Czasami hurtowo

Zdjęcie ilustracyjne fot.: KPP Środa Śląska

15 zarzutów, w tym 13 kradzieży z włamaniem usłyszała 27-letnia mieszkanka powiatu średzkiego. Część skradzionych pieniędzy odzyskano. 

W wyniku podjętych czynności średzcy policjanci ustalili sprawcę włamania na konto pokrzywdzonego, a następnie kradzież 30 tys. złotych. Winną okazała się 27-letnia mieszkanka powiatu średzkiego. Kobieta została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie.

27-latka przywłaszczyła powierzony jej przez znajomego telefon komórkowy o wartości 1000 zł oraz kartę bankomatową. Posługując się tą kartą oraz kodem PIN, który zdobyła w sposób nieuprawniony, z różnych bankomatów na terenie miasta wypłaciła z konta pokrzywdzonego 30 tys. zł.

Średzcy policjanci odzyskali część skradzionych pieniędzy. – Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanej 13 zarzutów kradzieży z włamaniem. Ponadto 27-latka odpowie również za przywłaszczenie powierzonego jej telefonu komórkowego o wartości 1000 złotych oraz karty płatniczej – informuje asp. szt. Marta Stefanowska, oficer prasowy KPP w Środzie Śląskiej.

Zarzut usłyszał również 30-letni znajomy kobiety, który pomógł jej w ukryciu telefonu. Wiedząc, że został skradziony zakopał go w piasku przy jednej z ulic na terenie miasta.

Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

 

KPP

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA