POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Mariusz Kargol prezesem MLKS Polonia na kolejną kadencję

Mariusz Kargol fot.: EMka.news

19. czerwca w Domu Kultury w Środzie Śląskiej odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze MLKS Polonia Środa Śląska. Ważne, bo połączone z wyborem władz klubu.

W czerwcu 2016 roku prezesem klubu został Mariusz Kargol. Absolwent AWF Wrocław, nauczyciel w Powiatowym Zespole Szkół nr 2, właściciel lokalnej firmy, ówczesny trener Odry Malczyce. Na stanowisku prezesa zastąpił Marka Sikorskiego.
Przed czerwcowym walnym zebraniem nie chciał wypowiadać się co do kwestii reelekcji. Jak zapewniał decyzje podejmie przed posiedzeniem. I podjął – wyraził zgodę na pracę w zarządzie, a następnie na zgłoszenie jego kandydatury na prezesa. 
 
Oto pełny skład nowego zarządu:
Mariusz Kargol - prezes
Dariusz Hamkało - wiceprezes
Robert Kozak - wiceprezes
Piotr Ziółkowski - skarbnik
Paweł Żurek - sekretarz
Piotr Buksa - członek zarządu
Piotr Jopczyk - członek zarządu
Roman Kucza - członek zarządu
Tomasz Szulborski - członek zarządu
 
Z nowym - starym prezesem spotkaliśmy się kilka dni temu i zapytaliśmy o plany na najbliższy czas. 
– Co wpłynęło na decyzję o dalszej pracy w zarządzie klubu? 
Przede wszystkim chciałbym podziękować wszystkim, którzy przez ostatnie 4 lata mojej kadencji ciężko pracowali na rzecz klubu, a było tych osób bardzo dużo dlatego nie będę tutaj nikogo wymieniał z imienia i nazwiska.
Jeśli chodzi o pozostanie w zarządzie to na początku poprzedniej kadencji zaplanowaliśmy sobie szereg działań, które chcieliśmy zrealizować przez te 4 lata. Zdecydowana większość się udała, jak oddłużenie klubu, rozbudowanie akademii czy poprawa warunków lokalowych i sprzętowych. Natomiast jednego punktu nie udało się zrealizować i był nim awans drużyny seniorów do 4 ligi. Zarówno ja, jak i pozostali członkowie zarządu nie chcieliśmy zostawić "roboty tylko w połowie ukończonej", dlatego dziękujemy członkom klubu, że 19 czerwca na Walnym Zgromadzeniu dali nam szansę na dokończenie naszych planów związanych z Polonią i oczekiwaniami kibiców. 
 
– Aspiracje drużyny seniorów są aż tak poważne? 
Jak już wspomniałem to był jedyny cel, którego nie udało nam się zrealizować. Jako zarząd chcemy tego awansu, bo wiemy że oczekują tego kibice, ale nie za wszelką cenę. Kwoty jakimi operują teraz drużyny z ligi okręgowej są ogromne, a my kosztem np. likwidacji grup młodzieżowych nie będziemy tego robili. Mamy jasno określone priorytety, które na  pierwszym miejscu stawiają szkolenie dzieci i młodzieży. Później możemy realizować kolejne cele, np. awans. Nie ukrywam, że hamulcem przez te 4 lata były pieniądze. Teraz, kiedy klub nie ma długów, przybywa sponsorów to ten cel staje się coraz bardzie realny i będziemy do niego dążyli. Nie obiecam, że będzie to za rok, ale zrobimy wszystko żeby ten cel osiągnąć jak najszybciej, nie obniżając poziomu szkolenia młodzieży.
 
– Pandemia bardzo mocno wpłynęła na działalność klubów. Co planujecie w drugim półroczu?  
W związku z pandemią COVID-19 wszystkie sekcje klubu musiały podjąć działania reorganizacyjne, ponieważ zawody i rozgrywki zostały poprzenoszone na terminy, w których planowana była np. przerwa w treningach. Dlatego każdy trener oraz zarząd jesteśmy w trakcie planowania zajęć na drugą połowę roku. Np. sekcja pływacka oraz lekkoatletyczna, które zawsze miały przerwę w lipcu i sierpniu będą trenowały całe wakacje (bo zostały przeniesione zawody na ten okres, bo dużo dzieci nie wyjeżdża na obozy i rodzice oczekują również zaangażowania Klubu w organizację czasu wolnego). 
Ponadto chcemy zorganizować klubowe półkolonie w okresie wakacyjnym i jesteśmy w trakcie dogrywania szczegółów, ponieważ z zaplanowanego obozu musieliśmy zrezygnować. Mamy również zaplanowany II turniej przyjaciół MLKS Polonia Środa Śląska, Mikołajki, Wigilię Klubową, turnieje dla dzieci i rozgrywki ligowe. 
Z technicznych rzeczy chcemy zrobić remont szatni na stadionie oraz czekamy na nowe biuro w centrum NGO. Także zapowiada się bardzo pracowita II połowa 2020.
 
– MLKS Polonia to nie tylko piłka nożna. Wiem, że sekcja lekkoatletyczna również rozwija się bardzo dynamicznie...
Zgadza się. Każdego roku przybywa trenujących. Teraz mamy około 50 zawodników i zawodniczek. Rodzynkiem w tej grupie jest Karolina Samiec-Talar, która zajęła 5 miejsce na Mistrzostwach Polski. Ale mamy jeszcze kilku utalentowanych zawodników i zawodniczek, którzy bardzo dobrze rokują. Myślę, że w przypadku tej sekcji dużo do powiedzenia, mogą mieć trenerzy Roman i Iza Kucza. Także polecam najbliższy wywiad z trenerami sekcji LA. 
 
– Dziękuję za podpowiedź i rozmowę. Życzę wielu sukcesów wszystkim sekcjom. 
 

eska

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Mariusz Kargol prezesem MLKS Polonia na kolejną kadencję

  2020-07-03 21:37:00

  gość: ~Junior

  a ja tam wolę piłkarki

 • 2020-07-04 19:55:18

  gość: ~senior

  ostatnio dodany post

  @~Junior
  Chyba cię rozumiem. One zazwyczaj mają ładniejsze nogi. Piłkarze kulasy mają pałąkowate.

REKLAMA