POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Gmina Kostomłoty zakończyła część swoich inwestycji

Inwestycja w Piersnie fot.: UG Kostomłoty

Aż trzy inwestycje odebrała w tym tygodniu wójt Gminy Kostomłoty Janina Gawlik wraz z komisją odbiorczą.

Dwie inwestycje zrealizowano w Piersnie. Zadanie pn. „Przebudowa drogi gminnej wraz z budową chodnika w miejscowości Piersno" objęło budowę ponad półkilometrowego odcinka drogi wraz z chodnikiem i kanalizacją deszczową. Koszt inwestycji to 1.204 tys. zł, z czego 867 tys. zł wyniosła dotacja z Funduszu Dróg Samorządowych. Wykonawcą zadania było Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów.

Drugą inwestycję w Piersnie - 600 metrów chodnika, wzdłuż drogi brukowej, wykonała firma „OL-Garden” z Legnicy. Zadanie kosztowało 188.882 zł i zostało w całości sfinansowane ze środków własnych Gminy.

Trzecia odebrana inwestycja to chodnik w Mieczkowie. Zadanie zostało zrealizowane w ramach Program rozwoju infrastruktury drogowej Powiatu Średzkiego na 2020 rok. 500 metrów chodnika kosztowało blisko 192 tys. zł i zostało sfinansowane po połowie przez Gminę i Powiat Średzki. Jego wykonawcą była firma Usługi Ogólnobudowlane Rafał Szlachcic z Oleszna.

Kolejne inwestycje drogowe będziemy realizować sukcesywnie i z uwzględnieniem dostępności środków zewnętrznych. Nasze plany na najbliższy czas to droga relacji Świdnica - Sikorzyce, droga gminna wewnętrzna w Ramułtowicach oraz droga Piotrowice - Szymanowice – podsumowuje Janina Gawlik, wójt gminy Kostomłoty.

MPR/eska

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Gmina Kostomłoty zakończyła część swoich inwestycji

  2020-07-22 19:23:28

  gość: ~Piersno

  A dalszą część Pirsna to co nie można było zrobić?

 • 2020-07-24 07:23:22

  gość: ~gość

  a co ze ścieżką rowerową do cesarzowic?

 • 2020-07-24 08:47:10

  gość: ~Zapomniane

  Skoro mówimy, żeby utrzymać dystans, używać maseczek w zamkniętych pomieszczeniach, to nie powtarzamy tego złośliwie, ale dla podkreślenia zachowania solidarności z ludźmi, u których zakażenie może przebiegać bardzo ciężko.

 • 2020-07-28 12:50:12

  gość: ~mieszkaniec GK

  ostatnio dodany post

  Super Pani Wójt - dziękuję jako mieszkaniec Gminy Kostomłoty.

REKLAMA