POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Z myślą o rowerzystach i turystach

Nowa tablica na odpowiedź na wnioski rowerzystów fot.: eska

Rowery przeżywają renesans i mając to na uwadze Powiat Średzki przygotował tablicę z mapą lokalnych tras rowerowych i pieszych.

Tablica pojawiła się kilka dni temu na średzkich kajakach, a dokładniej na ścianie pizzerii Al Lago. To odpowiedź m.in. na wnioski rowerzystów odwiedzających lokal, ale też ogólny rozwój aktywnej turystyki.
 
Na tablicy znajdziemy mapę powiatu z zaznaczonymi szlakami pieszymi, trasami rowerowymi oraz ścieżkami dydaktycznymi i przyrodniczymi. Nie zabrakło też opisu lokalnych atrakcji jak np. Skarb Średzki, rezerwat przyrody „Zabór”, zamek na wodzie w Wojnowicach czy platan Cesarz w Cesarzowicach. Zainteresowani odwiedzeniem tych miejsc, znajdą obok opisu szacunkową odległość. Mapę i w większej części treść przygotował Zbigniew Pilch, menedżer destynacji turystycznej, fotograf i grafik.
 
–  Chętnie włączamy się w takie inicjatywy, bo aktywny wypoczynek to jest to, co warto i trzeba promować. Liczymy, że cyklistom spodoba się ten pomysł i na naszych ścieżkach oraz trasach zrobi się tłoczniej. Wakacje to idealna pora na takie właśnie wycieczki – informują pracownicy Wydziału Rozwoju, Promocji i Funduszy Zewnętrznych średzkiego starostwa. 

MPR

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Z myślą o rowerzystach i turystach

  2020-07-24 00:15:18

  gość: ~Marcin

  Na stadionie miejskim w Środzie Śl młodzież urządza wyścigi rowerowe na bieżni tartanowej,a podobno jest zakaz i monitorowanie>Może Pan Burmistrz przysnął.

 • 2020-07-24 00:16:40

  gość: ~Janina

  ostatnio dodany post

  @~Marcin
  A przecież Pan MGR zamknął na kłódkę bramkę od ul Górnej żeby piesi nie wchodzili na tartan!

REKLAMA