POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Chodnik w Mieczkowie oficjalnie odebrany

Zadanie zrealizowano zgodnie z planem fot.: Starostwo Powiatowe w Środzie Śl.

21 lipca odebrano inwestycję chodnikową w Mieczkowie. Zadanie zrealizowano w ramach Program rozwoju infrastruktury drogowej Powiatu Średzkiego na 2020 rok.

Wykonawcę wyłoniono w postępowaniu przetargowym i została nim firma Usługi Ogólnobudowlane Rafał Szlachcic z Oleszna. Zadanie składało się z budowy dwóch odcinków chodników oraz małego placu przy krzyżu. Chodnik w sąsiedztwie kościoła pw. św. Andrzeja Boboli, zgodnie z zaleceniem wojewódzkiego konserwatora zabytków, wykonano z kostki kamiennnej granitowej. W sumie powstało około 500 metrów nowego chodnika. Zadanie kosztowało blisko 192 tys. zł i po połowie sfinansował je Powiat i Gmina Kostomłoty.
 
– Tegoroczna edycja programu pozwoliła na budowę chodników w czterech miejscowościach: Malczyce i Święte, budowa w trakcie oraz Mieczków i Wrocisławice - już odebrane. Łącznie przebudowanych zostanie ponad 1400 metrów chodników, przy budżecie wynoszącym około 700 tys. zł i opartym o zasadę 50. procentowego udziału partnerów tj. powiatu i gmin – podsumowuje Grzegorz Pierzchalski, etatowy członek zarządu. – Dobra koniunktura na prace budowlane skłania nas do rozważenia uruchomienia środków w ramach przyszłorocznego programu.

MPR

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Chodnik w Mieczkowie oficjalnie odebrany

    2020-07-26 19:25:22

    gość: ~JUAN

    ostatnio dodany post

    Panie etatowy CZŁONKU, nie lepiej wybudować chodnik w jednej wsi cały!!!! Budowanie po kawału w trzech wsiach jest bezsensu, ani nie poprawia bezpieczeństwa, ani estetyki wsi, ani nie spełnia swojej funkcji.Myśl człowieku trochę!!!!

REKLAMA