POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Inwestycje w gminie Miękinia zgodnie z planem

Inwestycje w Gminie Miękinia fot.: UG Miękinia

Dobra aura sprzyja pracom budowlanym i remontowym. Inwestycje w Gminie Miękinia idą zgodnie z planem.  

Na 70 procent można ocenić zaawansowanie prac przy budowie parkingu w Gałowie. Wykonawcą tego zadnia jest Zakład Robót Drogowych, Mostowych i Ogólnobudowlanych „Zadrobud II” z Wołowa, który wybudował również parking w Głosce. W Gałowie powstanie 14 miejsc postojowych i 2 miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych wraz z drogą manewrową, chodnikiem, oznakowaniem i kanalizacją deszczową.

Postęp widać też na budowie ścieżki rowerowej relacji Lutynia - drogowa krajowa nr 94. Już wykonano stabilizację oraz utwardzenie z kostki betonowej przystanków, a niedługo rozpocznie się kładzenie  podbudowy. Zadanie realizowane jest w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Wrocławskiego Obszaru Funkcjonalnego i współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.

Najświeższym zadaniem są prace konserwatorskie przy kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Białkowie. Na ten cel Gmina Miękinia przyznała Parafii w Głosce dotację w wysokości 110 tys. zł. – Obecnie rozpoczęto wymianę pokrycia dachowego, usunięto starą dachówkę i przystąpiono do deskowania więźby dachowej. Prace konserwatorskie wykonuje Zakład Ogólnobudowlany Leszek Jemioło – mówią pracownicy urzędu gminy Miękinia.

Dużo dzieje się też na budowie żłobka i przedszkola w Miękini. Nic dziwnego, we wrześniu 2021 roku placówka powinna już działać. – Dzisiaj odebrane zostały zbrojenia pod ławy fundamentowe obiektu demonstracyjnej, w którym będzie żłobek i przedszkole. W poniedziałek pierwsze ławy zostaną zabetonowane – informuje na swoim facebook’u wójt Miękini Jan Marian Grzegorczyn. Inwestycja realizowana jest w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Wrocławskiego Obszaru Funkcjonalnego i współfinansowana z dotacji UE.

MPR/eska

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA