POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

O kolejną plantację marihuany mniej

Zabezpieczone przez policjantów rośliny fot.: KPP Środa Śląska

121 krzewów konopi ujawnili średzcy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami komendy wojewódzkiej. Sprawcy 28. i 26-latek zostali zatrzymali na gorącym uczynku.

Policjanci w wyniku realizacji sprawy operacyjnej ujawnili na terenie powiatu średzkiego plantację konopi innych niż włókniste. Na miejscu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy właśnie przyszli doglądać rośliny. Zabezpieczono łącznie 121 krzewów, które znajdowały się w doniczkach usytuowanych na wykarczowanych fragmentach podmokłego terenu, a także środki do wzrostu roślin.

Mężczyźni, w wieku 28 i 26 lat trafili do policyjnego aresztu. Obaj usłyszeli zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Odpowiedzą za uprawę wbrew przepisom ustawy konopi innych niż włókniste, przy czym uprawa ta mogła dostarczyć około 2,7 kg marihuany.

W wyniku przeszukań miejsc zamieszkania oraz pojazdów zatrzymanych policjanci zabezpieczyli trzy telefony komórkowe, tablet, wagę elektroniczną, pałkę teleskopową, kilkanaście tysięcy złotych, a także paralizator. Dalsze czynności pozwoliły na zabezpieczenie również kilkunastu sztuk amunicji do broni palnej różnego rodzaju. Należała ona do 26-latka, który dodatkowo za to odpowie.

– W związku ze sprawą w stosunku do zatrzymanych zastosowano tymczasowe zajęcie mienia na poczet przyszłych kar na łączną kwotę blisko 11,5 tysiąca złotych. Sąd zastosował wobec dwóch mężczyzn również środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy – informuje asp. szt. Marta Stefanowska z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Przestępstwo uprawy konopi innej niż włóknista mogącej dostarczyć znacznej jej ilości zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności. Taka sama kara grozi za posiadanie bez wymaganego zezwolenia amunicji.

KPP

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • O kolejną plantację marihuany mniej

  2020-08-02 13:44:54

  gość: ~Fragon

  Tępic dziadostwo!Ćpuny pi....lone

 • 2020-08-02 15:02:53

  gość: ~Twój stary

  @~Fragon
  Lepsza z pewnością Barbara i jej koledzy co naje*ani dra mordy po nocach. Ciekawe kiedy znowu Barbara zajdzie w ciążę, bo znowu słychać jej harce po nocach koło kubłów na śmieci.

  Ale no tak, to jest spoko, bo alkohol legalny. To takie polskie zresztą.

 • 2020-08-02 22:39:09

  gość: ~Walden

  Szkoda dobrych chłopaków
  Jeb*ć frajerów
  I tępić pajaców którzy tylko w komentarzach mają mocna gębę w realu morda w dół i głowa w druga stronę

 • 2020-08-02 23:12:11

  gość: ~Marek

  Pewnie to Twoi funfle poszli na wakacje, obyś do nich nie dołączył cwaniaczku. Nakoksuja się jak prosiaki chemia i udają biznesmenów. Na każdego przyjdzie kryska kiedyś

 • 2020-08-04 08:41:06

  gość: ~marysia

  Ludzie, przecież maryśka (czysta) krzywdy nikomu nie zrobi. papierosy są gorsze o alkoholu nie wspomnę

 • 2020-08-06 12:53:20

  gość: ~Adam

  ostatnio dodany post

  @~marysia
  Czy jestes kandydatem do kryminału

REKLAMA