POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Gmina Kostomłoty dla Malawi

Plakat fot.: mpr

Wójt gminy Kostomłoty zaprasza mieszkańców gminy do wsparcia akcji zbiórki darów dla mieszkańców Malawi w Afryce.

Zbiórka organizowana jest przez PCK w Środzie Śląskiej i nosi wiele mówiącą nazwę „Podziel się tym co masz". Pomoc trafi do mieszańców Malawi, gdzie od wielu lat działa Dorota Pichowicz, była mieszkanka Konar, aktualnie wolontariuszka organizacji Tonga Heritage Bang. Projekt Tonga Heritage ma na celu rozwój lokalnej społeczności. Promuje on miłość oraz czynienie dobra i skupia się na najuboższych mieszkańcach Malawi.

Potrzebnych jest wiele różnych rzeczy m.in. artykuły spożywcze o długim terminie przydatności do spożycia w szczególności: mleko modyfikowane dla niemowląt, mleko w proszku, ryże, makarony, kakao, czekolada w proszku. Cennym darem będą ubrania dla niemowląt, dzieci i dorosłych (koniecznie letnie!), zabawki, kolorowanki, kredki, farbki, flamastry, ołówki, długopisy, drobny sprzęt AGD (np. miksery, sokowirówki, gofrownice, tostery), telefony komórkowe (modele, które zalegają w szufladach), rowery  z przerzutkami, sztućce, talerze, plastikowe pojemniki, artykuły higieniczne, latarki, moskitiery.

Rzeczy mogą być używane, ale powinny być w dobrym stanie, a sprzęt działać. Organizatorzy zbiórki proszą, aby darowane rzeczy zapakować w kartony czy wytrzymałe worki foliowe i opisać odpowiednio: żywność, ubrania, sprzęt AGD.

W Kostomłotach miejscem zbiórki darów do Malawi będzie Gminny Ośrodek Kultury. Paczki będą przyjmowane od 24 do 28 sierpnia, w godzinach 8:00 - 13:00.

mpr/eska

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA