POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Usłyszał 16 zarzutów. Grozi mu do 8 lat więzienia

Zdjęcie ilustracyjne fot.: eska

44-letni mieszkaniec powiatu średzkiego z oszustw i podrabiania dokumentów zrobił sobie stałe źródło dochodu. Za czyny te grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Na podstawie zgromadzonego materiału średzcy policjanci ustalili, że 44-latek w trakcie trzech ostatnich lat dopuścił się kilkunastu przestępstw. Mężczyzna pobierał od klientów zaliczki na zakup samochodów oraz uiszczania stosownych opłat, z których to zobowiązań nie wywiązywał się. Swoim przestępczym działaniem spowodował straty w łącznej wysokości około 192 tys. zł oraz ponad 8 tysięcy Euro. Mężczyzna ma na swoim koncie również usiłowania oszustwa. W sumie postawiono mu 16 zarzutów.

Wobec 44-latka sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za popełnione czyny odpowie przed sądem.

– Kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd podlega karze pozbawienia wolności do lat 8 – przypomina oficer prasowy KPP w Środzie Śląskiej Marta Stefanowska.

KPP/eska

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA