POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Z listy rezerwowej do realizacji

Zdjęcie ilustracyjne fot.: mpr

Dwa zadania Powiatu, które w kwietniu br. trafiły na listę rezerwową  Funduszu Dróg Samorządowych, mają szanse na dofinansowanie.

Te zadania to: „Remont dróg powiatowych nr 2052D i 2057D relacji Prężyce – Lenartowice - Księginice” oraz „Przebudowa drogi powiatowej 2091D odcinek Piekary-Konary”.

Dolnośląski Urząd Wojewódzki wystosował do starosty powiatu pismo z propozycją ich realizacji. – Oczywiście, że podtrzymaliśmy chęć ich realizacji o czym poinformowaliśmy już wojewodę. Cieszymy sie, że pojawiły się oszczędności poprzetargowe i  nasze wnioski będą realizowane – informuje starosta Krzysztof Szałankiewicz.

Inwestycja na terenie gminy Miękinia będzie kosztować 6,1 mln zł. Kwota deklarowanego dofinansowania to 3,7 mln  zł., z możliwością zwiększenia do 4,8 mln zł. Wkład własny zostanie po połowie sfinansowany przez Powiat i Gminę Miękinia. Zadanie pozwoli na zmodernizowanie ponad 5 km drogi.

Druga inwestycja, Piekary-Konary obejmie przebudowę 2,3 km drogi i 650 m chodnika w Piekarach. Jej koszt to 2,8 mln zł. Dofinansowanie wyniesie 80 procent tej kwoty czyli 2,3 mln zł. To oznacza wkład Powiatu i Gminy Udanin po 288 tys. zł. – To kontynuacja zeszłorocznych inwestycji w Udaninie oraz na odcinku Udanin - Piekary. Dzięki temu otrzymamy naprawdę duży fragment nowej drogi, co przełoży się na wzrost bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, ale też poprawi estetykę miejscowości – podsumowuje Grzegorz Pierzchalski, etatowy członek zarządu.

Jak zapewniają urzędnicy starostwa, zaraz po podpisaniu umów o dofinansowanie, rozpoczną się postępowania przetargowe, które wyłonią wykonawców.

Warto dodać, że 15 sierpnia mija termin składania kolejnych wniosków do Funduszu Dróg Samorządowych. Powiat przygotowuje ich trzy.

MPR/SP

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA