POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

W Ujeździe Górnym zagrają dla Oliwiera

"Gramy dla Oliwiera" to jedna z akcji mająca na celu pomoc małemu Oliwierowi Kwiatkowskiemu fot.: mpr

W niedzielę 6 września w Ujeździe Górnym odbędzie się akcja „Gramy dla Oliwiera”, której celem jest zbiórka pieniędzy na leczenie 16-miesięcznego Oliwiera Kwiatkowskiego.

Oliwier Kwiatkowski jest podopiecznym Fundacji Pomoc Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”. W październiku ubiegłego roku jego rodzice usłyszeli diagnozę, siatkówczak lewego oka. Od razu rozpoczęła się chemioterapia. Po obiecującym początku leczenia, a następnie ograniczeniu dostępu do specjalistów po nadejściu pandemii koronawirusa, w czerwcu badania wykazały wznowę. W sierpniu kolejna diagnoza, guz prawego oka. Mały Oliwier leczony jest w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka, a każdy wyjazd jest dużym wyzwaniem, zarówno finansowym, jak i logistycznym.

- Ciężko jest prosić o pomoc, ale jesteśmy już w takiej sytuacji, że nie dajemy rady sami. Jesteśmy na początku drogi leczenia naszego synka, a dopuszczamy również możliwość leczenia za granicą. Prosimy o pomoc finansową niezbędną w leczeniu Oliwiera, dojazdy, koszty pobytu w hotelach. Będziemy wdzięczni za każdą pomoc – apelują rodzice chłopca.

W Ujeździe Górnym zagrają dla Oliwiera

W niedzielę 6 września na boisku w Ujeździe Górnym przeprowadzona zostanie akcja „Gramy dla Oliwiera”. Przy okazji meczu miejscowego klubu sportowego Gama z Ikarem Miłogostowice dla wszystkich czeka wiele ciekawych atrakcji. – Na godzinę 14.00 aż do zakończenia akcji zaplanowaliśmy mnóstwo darmowych atrakcji tj. dmuchańce od Jacka Cielińskiego z Bukówka, przejażdżka kucykiem ze Stajni pod Topolami z Wrocławia, motory Harley-Davidson, na których dzieci będą mogły się przejechać, fotobudka z Krukowa, straż pożarna z OSP Ujazd Górny, Ujazd Dolny, Wilczków – zaprasza organizator Damian Wilk z Bukówka.

Podczas akcji wolontariusze będą zbierać środki do puszek. Na wszystkich czekają także piłkarskie emocje. O godzinie 15.00 rozpoczyna się mecz 3. kolejki ligowej legnickiej B-klasy pomiędzy Gamą Ujazd Górny a Ikarem Miłgostowice. Zawodników na boisko wyprowadzą młodzi adepci futbolu z KS Skarby Środa Śląska.

Podczas akcji prowadzona będzie także loteria fantowa „każdy los wygrywa”. Co będzie do wygrania? M.in. pendrive o pojemności 128GB, powerbanki, piłki, plecaki i wiele innych. Odbędzie się także licytacja koszulek sportowych i płyt muzycznych z podpisami piłkarzy i artystów. Wszystko to dla Oliwiera. Wspierają nas m.in.: Dolnośląskie Młyny, Seifert Logistics Group z Jawora, sklep spożywczy z Pichorowic, delikatesy spożywcze z Ujazdu Górnego, firma Pro-Term Ocieplenia Natryskowe z Bukówka, Dolnośląski Związek Piłki Nożnej, Gmina Udanin, Sołectwo Ujazd Górny, Starostwo Powiatowe, Dom Kultury w Środzie Śląskiej, Fitlight Trening Testy Sprawnościowe oraz ludzie dobrej woli – informuje Wilk. – I tu uwaga kluby sportowe. Mamy voucher do licytacji na testy sprawnościowe dla klubu. Zapraszamy do licytacji. A wszystkich ludzi zapraszam do przybycia w tym dniu do Ujazdu Górnego na boisko. Będzie się działo. Wspólnie pokażmy nasze serca – dodaje. Więcej o akcji na profilu facebookowym [KLIK] oraz na plakacie poniżej.

Jak jeszcze można pomóc?

Tradycyjnie środki wpłacać można na konto fundacji [KLIK]. Na Facebooku powstała również specjalna grupa, na której prowadzone są licytacje [KLIK], z których dochód zasili konto Oliwiera.

anha

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA