POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Dworzec PKP w Malczycach wkrótce zostanie oddany do użytku

Prace remontowe malczyckiego dworca są na zaawansowanym etapie fot.: mpr

Remont obiektu trwa od 2019 roku, a do końca tego roku dworzec ma zostać oddany do użytku i to nie tylko dla podróżujących.

Swoją nową siedzibę będzie miał tam Komisariat Policji oraz Gminna Biblioteka Publiczna.

Przebudowa dworca w Malczycach prowadzona jest w ramach unijnego projektu, który zakłada remont siedmiu takich obiektów. Wykonawcą prac budowlanych została firma Berger Bau Polska sp. z o.o.

Widać postępy prac, które są już na ukończeniu. Budynek dworca w Malczycach zyskał nową elewację, wzmocniono konstrukcję dachu oraz wymieniono jego pokrycie oraz stolarkę okienną i drzwiową. W obiekcie zamontowany zostanie też monitoring. Obsługa podróżnych będzie odbywała się w holu głównym na parterze, gdzie będą również ogólnodostępne toalety. Dodatkowo w zachodnim skrzydle bryły głównej oraz w zachodniej dobudówce wydzielono przestrzeń dla rewiru dzielnicowych policji. Na piętrze natomiast przestrzeń nieużytkowa lokali mieszkaniowych została zaadaptowana na potrzeby biblioteki.

Zadbano też o teren wokół dworca, wymieniono nawierzchnię na placu przed budynkiem, pojawią się również nowe miejsca parkingowe oraz stojaki na rowery.

– Dworzec kolejowy będzie wizytówką Malczyc, cieszy fakt, że nie tylko podróżni będą mogli korzystać z obiektu, będzie on służył zarówno mieszkańcom, jak i przyjezdnym – komentuje wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski

Gmina Malczyce

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Dworzec PKP w Malczycach wkrótce zostanie oddany do użytku

  2020-09-02 18:02:03

  gość: ~Z Malczyc

  hola, hola. Ta inwestycja to akurat rzadowa a nie gminna i akurat wojt to powinien w ogole nie podnosić głosu.. ale on jak zwykle. Trzeba sie pochwalic sukcesami. Nawet nie swoimi.

 • 2020-09-05 07:59:25

  gość: ~obserwator

  No właśnie. Część ludzi zupełnie nieświadomych opowiada, że to wójt załatwił remont, ja sie cieszę, że będzie to nareszcie dobrze wyglądało i że, mam nadzieję, naprawdę znajdzie się tam biblioteka. Ale nie znoszę jak ten maluczki wypowiada się na temat inwestycji, jakby to jego dzieło było ... Wstyd i żenada. Jedyne co zrobił to ogromnym kosztem dla gminy zapewnił mieszkania ludziom zamieszkującym budynek PKP. Przecież wszystko się w tej gminie sprzedaje, nawet mieszkań socjalnych nie ma.

 • 2020-09-05 21:43:14

  gość: ~Igor

  ostatnio dodany post

  @~obserwator
  No i jeszcze koledze pracę zapewnił. Będą się dzielić kasą jak będzie wyrok to bida już w gminie pensyjki braknie.

REKLAMA