POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

W Ujeździe zagrali dla Oliwiera. Finał akcji charytatywnej na plus [foto+wideo]

"Gramy dla Oliwiera" w Ujeździe Górnym fot.: echosredzkie.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Licytacje ciekawych gadżetów, loteria fantowa, przejażdżki kucykiem i motocyklami – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na ludzi dobrej woli w Ujeździe Górnym.

W niedzielę 6 września swój finał miała akcja „Gramy dla Oliwiera”, podczas której na boisku sportowym w Ujeździe Górnym  zbierano środki na leczenie małego Oliwiera Kwiatkowskiego. Chłopiec jest podopiecznym Fundacji Pomoc Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”. W październiku ubiegłego roku jego rodzice usłyszeli diagnozę, siatkówczak lewego oka. Od razu rozpoczęła się chemioterapia. Po obiecującym początku leczenia, a następnie ograniczeniu dostępu do specjalistów po nadejściu pandemii koronawirusa, w czerwcu badania wykazały wznowę. W sierpniu kolejna diagnoza, guz prawego oka. Mały Oliwier leczony jest w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka, a każdy wyjazd jest dużym wyzwaniem, zarówno finansowym, jak i logistycznym.

Podczas imprezy charytatywnej w Ujeździe Górnym, pomimo pandemii i związanymi z nią obostrzeniami, udało się zebrać kwotę 12 858 zł, która zasili konto chłopca w fundacji.

Na wszystkich, którzy tego dnia zjawili się w Ujeździe Górnym, czekało wiele ciekawych atrakcji. Dmuchaniec dla najmłodszych, przejażdżki na kucyku czy motocyklach, loteria fantowa, fotobudka… Pasjonaci lokalnej piłki nożnej mogli obejrzeć mecz legnickiej B klasy. Tym razem gościnność udzieliłą się również miejscowej drużynie, która uległa gościom z Miłogostowic 1:6. Zdjęcia z tego meczu TUTAJ.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się licytacja ciekawych gadżetów, a z największym rozmachem sprzedano koszulki piłkarskie. Na aukcje trafiły m.in. dres reprezentacji Polski, koszulki takich klubów jak Śląsk Wrocław, Motor Lublin, FC Barcelona, Widzew Łódź czy Wisła Płock.

Graliśmy my, grała i pogoda. Cel został osiągnięty, a mianowicie zbiórka pieniędzy. Czy kwota jest zadowalająca? Jak najbardziej tak. Prawie 13 tysięcy złotych w czasie pandemii jest to moim zdaniem bardzo dobrą kwotą. Liczba osób także była zadowalająca. Wszyscy dopisali, a pogoda po raz kolejny pokazała, że gdy dzieją się wielkie rzeczy to zawsze będzie pięknie – komentuje organizator imprezy Damian Wilk.

Chciałbym podziękować wszystkim, którzy pomogli w organizacji akcji: firmie Seifert Logistics Group z Jawora oraz dyrektorowi firmy Seifert Panu Michałowi Musielak za pomoc w organizacji, Dolnośląskim Młynom, Sołectwu Ujazd Górny, Gminie Udanin, Dom Kultury w Środzie Śląskiej, Starostwo Powiatowe w Środzie Śląskiej, firmie Pro-Term Ocieplenia Natryskowe z Bukówka, firmie Schurholz z Komornik, Bank Spółdzielczy w Środzie Śląskiej, sklep spożywczy z Pichorowic, Delikatesy Spożywcze Ujazd Górny, Dolnośląski Związek Piłki Nożnej, Fitlight Training Wrocław, klub MLKS Polonia Środa Śląska, KS Skarby Środa Śląska, Orzeł Bukówek, Sklep Sportowy Michał Honc, Mechanika Samochodowa Krzysztof Pierzchalski, Mariusz Komenda "Sztuka Restaurant", Średzki Park Wodny, Adrenalina Park, Arachion Club, Sławomir, Stachursky, Zorka, Paula Biskup, Stajnia Pod Topolami z Wrocławia za kucyka dla dzieci, grupie harleyowców z Wrocławia, Fotobudka od Kogutka, KS Gama Ujazd Górny, OSP Ujazd Górny, Ujazd Dolny oraz Wilczków, klubom sportowym za przekazanie koszulek na licytację oraz nie chcąc nikogo pominąć wszystkim ludziom dobrej woli. Z całego serca dziękuję że byliście z nami. Pomagamy, bo warto – dziękuje Wilk.

anha

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA