POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Samorządy podpisały porozumienie o współpracy

Podpisanie porozumienia w Strzelińskim Ośrodku Kultury fot.: Nowiny Strzelińskie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Przedstawiciele ponad 20 dolnośląskich samorządów podpisali porozumienie o współpracy, związanej z nową perspektywą finansową UE na lata 2021-2027. 

Do spotkania doszło wczoraj, 7 września w Strzelińskim Ośrodku Kultury. Włodarze ponad 20 samorządów z Dolnego Śląska podpisali porozumienie o współpracy w zakresie opracowania dokumentu programowego jednostek samorządowych wchodzących w skład Innego Instrumentu Terytorialnego Subregionu Wrocławskiego.

9 czerwca szefowie czterech gmin z powiatu średzkiego, a dokładnie Kostomłotów, Malczyc, Środy Śląskiej i Udanina podpisali deklarację współpracy. Jaki jest cel przynależności do Innego Instrumentu Terytorialnego Subregionu Wrocławskiego? Chodzi o opracowanie wspólnej strategii rozwoju jednostek samorządu terytorialnego i przygotowanie się do pozyskiwania środków z Unii Europejskiej w latach 2021-2027, w ramach których realizowane będą kluczowe projekty rozwojowe.

Liderem przedmiotowego przedsięwzięcia jest Gmina Strzelin. Podczas poniedziałkowego spotkania wybrano skład tzw. Komitetu Sterującego, na czele którego stanęła burmistrz Strzelina Dorota Pawnuk. Jej zastępcami będą burmistrz Wołowa Dariusz Chmura, burmistrz Międzyborza Jarosław Głowacki oraz burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński.

anha

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA