POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Tradycyjne Święto Plonów w Konarach. Otwarto plac pod świetlicą, odsłonięto pamiątkową tablicę

Święto plonów w Konarach fot.: eska

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Podczas dożynek parafialno-sołeckich w Konarach rolnicy podziękowali za plony. Wydarzenie było również okazją do otwarcia ważnej dla sołectwa inwestycji.

Święto plonów w Konarach odbyło się 5 września. Zgodnie z tradycją uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w miejscowym kościele pw. Podwyższenia Krzyża. Następnie barwny korowód dożynkowy przeszedł na teren świetlicy wiejskiej. Tam uroczyście otwarto ważną inwestycję sołecką, przebudowany plac przed świetlicą. Na obiekcie odsłonięto także pamiątkową tablicę poświęconą. – Kazimierzowi Mądrzyckiemu (1895 – 1969). Organizatorowi Szkoły Podstawowej w Konarach, po II Wojnie Światowej w 1946 roku pierwszemu kierownikowi szkoły, wybitnemu nauczycielowi i wychowawcy. Tę tablicę ofiarowało wdzięczne i pamiętające społeczeństwo Konar w 2020 roku – taki napis widnieje na tablicy, która od soboty oficjalnie zdobi sołecki obiekt.

Po uroczystościach i okolicznych przemówieniach zgromadzeni goście wysłuchali występu zespołu „Cicha Woda” z Udanina.

Sobotnia uroczystość dała nam możliwość podziękowania za tegoroczne plony, a także satysfakcję z otwarcia sołeckiej inwestycji. Odsłonięcie tablicy pamięci było dla wielu powrotem do przeszłości i lat młodzieńczych. Takie wydarzenia budują tożsamość i tradycję w naszej miejscowości – mówi Daniel Hurlak, radny gminy Udanin, współorganizator uroczystości.

Wszystkie zdjęcia z tego wydarzenia dostępne w galerii "Dożynki parafialno-sołeckie w Konarach".

anha

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA