POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Nadleśnictwo Miękinia zaprasza na akcję #sadziMY

18 września na terenie Nadleśnictwa Miękinia odbędzie się ogólnopolska akcja #sadziMY fot.: echosredzkie.pl

Już za kilka dni odbędzie się ogólnopolska akcja sadzenia drzew. W Nadleśnictwie Miękinia do wydania zainteresowanym przygotowano 2,5 tysiąca sadzonek.

Już 18 września na terenie Nadleśnictwa Miękinia odbędzie się ogólnopolska akcja #sadziMY. - Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce stale przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie - informują organizatorzy.

Sadzonki będą rozdawane od godz. 9 do 15 pod siedzibą Nadleśnictwa w Miękini oraz na szkółce leśnej Mrozów. Leśnicy przygotowali aż 2,5 tys. sadzonek m.in. wiązu i jawora, które każdy będzie mógł posadzić np. we własnym ogrodzie. 

- Tego samego dnia akcję oficjalnie zainaugurują prezydent Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda, którzy wezmą udział w odnawianiu powierzchni na terenie leśnictwa Zdroje w Nadleśnictwie Lipusz, najbardziej zniszczonym przez „huragan 100-lecia” w sierpniu 2017 roku. Para Prezydencka wspólnie między innymi z pracownikami administracji publicznej, harcerzami, żołnierzami, strażakami, pracownikami Lasów Państwowych, posadzi na powierzchni blisko 6,44 ha 64 tys. nowych drzew - dodają pracownicy nadleśnictwa.

anha

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Nadleśnictwo Miękinia zaprasza na akcję #sadziMY

  2020-09-12 13:50:14

  gość: ~ddddd

  nieroby z lesnictwa do roboty i ten krentacz z wilczkowa

 • 2020-09-15 15:14:17

  gość: ~Powiatowy

  ostatnio dodany post

  Jeleni szukają, czy osłów??? Jak chcę drewno z lasu na opał, to ciężkie pieniądze płacę i jeszcze sam muszę po nie jechać!

REKLAMA