POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Wąż w mieszkaniu, pożar w budynku mieszkalnym w Malczycach [raport strażaków]

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

W poniedziałek 14 września strażacy interweniowali kilkukrotnie. Byli wzywani m.in. do pożaru budynku czy pełzającego w mieszkaniu węża.

Wczoraj o godzinie 10:55 do stanowiska kierowania wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego przy ulicy Stoczni w Malczycach. Na miejsce zadysponowano pięć zastępów straży pożarnej. Po przybyciu strażaków okazało się, że paliła się piwnica w domu wielorodzinnym. Wszyscy mieszkańcy opuścili budynek przed przyjazdem służb. Dym wydobywał się przez drzwi wejściowe i okno klatki schodowej. - Działania straży polegały na oddymieniu i przewietrzeniu. Podano prąd piany średniej. Z piwnicy wyniesiono dwie butle z gazem propan-butan o wadze około 11 kg. Przewietrzono piwnicę, dogaszono tlące się elementy - wyjaśnia Dariusz Domaradzki z PSP w Środzie Śląskiej. Straty oszacowano na około 20 tys. złotych. Najprawdopodobniej przyczyną pożaru była awaria hydroforu na wodę.

Tego samego dnia około godziny 18:30 do stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej wpłynęło zgłoszenie, że w jednym z budynków mieszkalnych w Chwalimierzu znajduje się wąż. Na miejsce zadysponowano jeden zastęp straży pożarnej. Mieszkańcy opuścili budynek. - Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu i przeszukaniu mieszkania, węża jednak nie znaleziono. - informuje Dariusz Domaradzki z PSP w Środzie Śląskiej. Na tym strażacy zakończyli działania, a na miejsce wezwana została straż miejska.

echo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA